Zadbaj o ręce po zimie

Po długiej i mroźnej zimie, podczas której raz ukrywałyśmy swoje dłonie w ciepłych rękawiczkach a raz wystawiałyśmy na zimno czas pozwolić im się zregenerować. Jak poradzić sobie z suchą i pękającą skórą dłoni?

Najprostszym sposobem byłoby wybranie się do jednej z licznych drogerii. W każdej z nich jest olbrzymi wybór preparatów służących do wykonania peelingu dłoni. Jednak taniej i równie skutecznie będzie, jeżeli zadbamy o swoje dłonie domowym sposobem. Wystarczy choćby sól morska ( 2 łyżki ) z niewielkim dodatkiem soku z cytryny i 3 łyżkami oliwy z oliwek. Innym pomysłem jest peeling z orzechami. 4 łyzki zmielonych orzechów wymieszaj z 3 łyżkami oliwy, ewentualnie jogurtem i miodem. Taką mieszankę wcieraj w skórę i spłucz, a potem wmasuj w ręce krem odżywczy lub nawilżający.

Warto szczególnie dbać o dłonie. Myć je łagodnym mydłem, unikać suszarek elektrycznych, chronić przed detergentami, po każdym umyciu smarować kremem. Powinien zawierać witaminy A i E, a także wazelinę, glicerynę i odżywcze oleje roślinne.

W pielęgnacji stosuj także kremy z filtrami UV, to pierwszy i najważniejszy krok, aby zminimalizować oznaki starzenia.