Na zdrowie i urodę… sauna!

Zwiększa odporność organizmu na infekcje, oczyszcza organizm z toksyn, wspomaga leczenie wielu schorzeń, zmniejsza napięcie układu nerwowego, poprawia samopoczucie. O zaletach korzystania z sauny można pisać bez końca. Nic dziwnego, wśród terapii dodatkowych sauna nie ma sobie równych.

Sauna na zdrowie

Tajemnica pozytywnego wpływu sauny na nasze zdrowie tkwi w przegrzewaniu, a następnie ochładzaniu ciała. W ten sposób układ immunologiczny jest stymulowany i mobilizowany, m.in. zwiększa się produkcja przeciwciał. Korzystanie z sauny uodparnia organizm na wszelkie zmiany pogody. Osoby, które regularnie korzystają z sauny, przeziębiają się znacznie rzadziej. Co ciekawe, dzięki saunie lepiej tolerujemy upały oraz wysoką wilgotność powietrza.

Cudowne właściwości

Regularne korzystanie z sauny pozwala oczyścić organizm z toskyn, które usuwane są wraz z potem. Dobra wiadomość dla osób prowadzących siedzący tryb życia – wysoka temperatura rozluźnia napięte mięśnie, zwłaszcza karku. Seans w saunie to również idealny sposób na odpoczynek po wysiłku fizycznym, odpręża i rozluźnia wszystkie mięśnie, oczyszcza drogi oddechowe.  Działa  leczniczo także na skórę ? oczyszcza ją, leczy trądzik, stany zapalne, pomaga pozbyć się cellulitu!

Podczas seansu w saunie nasz organizm wycisza się fizycznie i psychicznie. Organizm wytwarza endofriny ? hormony szczęścia, czego efektem jest dobry nastrój i uczucie relaksu.

Należy pamiętać, że bez odpowiedniego ochładzania ?saunowy zabieg? nie ma sensu. Efektem przegrzania ciała jest maksymalne rozszerzenie naczyń kriwonośnych, ochładzanie zwęża naczynia, prowadząc do głębokiego przekrwienia. Jest to zatem najważniejszy element zabiegu.

Kilka dobrych rad

1. Do sauny wchodzimy nago lub okryci ręcznikiem.

2. Przed seansem należy wziąć prysznic, a następnie wytrzeć ciało do sucha. Przed wejściem do kabiny należy również rozgrzać zimne stopy.

3. Pobyt w saunie składa się z cykli nagrzewanie ? schładzanie ? relaks. Cykle należy powtórzyć co najmniej trzykrotnie.

4. Po ostatnim pobycie w saunie bardzo dokładnie ochłodzić ciało, zrelaksować się

…i cieszyć dobrym zdrowiem.