Fałszywy głód

Jeśli stres lub inne, silne stany emocjonalne sprawiają, że Twój apetyt jest znacznie większy niż zazwyczaj, to prawdopodobnie jest to fałszywy głód!

Stres lub inne silne stany emocjonalne powodują u Ciebie wyostrzony apetyt ? Masz wtedy ochotę zjeść wszystko co znajdzie się w zasięgu Twojego wzroku ? Podpowiadamy jak sobie poradzić z uczuciem fałszywego głodu!

Oto cztery, proste sposoby na walkę z tzw. fałszywym głodem:

Po pierwsze: weź 10 wolnych, ale głębokich wdechów. Odliczaj przy każdym kolejnym wdechu. Kiedy dotrzesz do ostatniego przytrzymaj.

Po drugie: Odczekaj przynajmniej 10 minut zanim zajrzysz do lodówki, a dopiero po tym czasie sprawdź czy na pewno nadal jesteś głodny/a.

Po trzecie: pij dużo wody! Woda pozwala zmniejszyć uczucie głodu i co najważniejsze nie ma kalorii!

Istnieje jeszcze jeden sposób – rozproszenie uwagi. Jeżeli zamiast na jedzeniu, skoncentrujesz się na czymś innym, wtedy fałszywy głód powinien się zmniejszyć. Najprościej skupić swoją uwagę na drobnych, domowych czynnościach takich jak: porządkowanie ubrań, wycieranie kurzu czy wyrywanie chwastów w ogródku.

Dzięki zastosowaniu się do tych czterech, prostych sposobów, masz szanse wygrać z uczuciem fałszywego głodu i ograniczyć spożywanie zbędnych kalorii.