Walka z cellulitem

Ziołowe herbatki, homeopatyczne granulki, olejki eteryczne, chińskie igiełki czy morska woda mogą pomóc w walce z cellulitem

Złe nawyki wybitnie sprzyjają pomarańczowej skórce. Unikaj: kąpieli w wodzie o temperaturze 40 st. C, długiego, intensywnego opalania, noszenia zbyt wysokich szpilek czy uciskającej bielizny. W walce z cellulitisem pomogą Ci również odpowiednie zabiegi:

Akupunktura
Medycyna chińska uważa, że zdrowie zapewnia swobodny przepływ w organizmie życiowej energii zwanej qi. Cellulit rozwija się wtedy, gdy dochodzi do zablokowania przepływu tej energii. Aby pomóc pacjentce, lekarz wbija cieniutkie igły:

* w górną zewnętrzną część kostki, aby usprawnić wydalanie z organizmu płynów i toksyn,
* w tylną część kolana aby poprawić spalanie tłuszczu.

Zabieg trwa od 10 do 20 minut, jest bezbolesny.

Homeopatia
Poleca na cellulit dwa preparaty: Thuja i Natrum sulphuricum. Pierwszy pomaga zlikwidować warstwy tłuszczu na biodrach i brzuchu, drugi łagodzi objawy pomarańczowej skórki na udach. Kuracja trwa około dwóch miesięcy, leki kupisz bez recepty. Mimo to zasięgnij wcześniej porady lekarza homeopaty, przyjmującego w przychodni medycyny naturalnej. Wizyta kosztuje od 60 zł.

Aromaterapia
Wykorzystuje olejki eteryczne, które przenikają przez skórę i docierają do naczyń krwionośnych oraz limfatycznych. Stosuj je w małych dawkach, rozpuszczając w wodzie do kąpieli albo mieszając z olejkami do masażu czy kremami antycellulitowymi. W usprawnieniu mikrokrążenia skuteczny jest olejek z rozmarynu, cytryny i jałowca, przy likwidowaniu zbędnego tłuszczu przyda się olejek cynamonowy. Olejki działają łagodnie i powoli, ale skutecznie.

* Gdy masz niewielkie zmiany na udach, dodaj do wanny z ciepłą wodą 10 kropli olejku i zanurz się na dwadzieścia minut.
* W przypadku widocznego cellulitu rób masaż, używając 2 kropli olejku rozprowadzonych w łyżeczce kremu antycellulitowego albo w łyżce oleju roślinnego.

Zabiegi aromaterapeutyczne bez konsultacji z lekarzem są zakazane dla alergików.

Kąpiele morskie
Możesz z nich korzystać przez okrągły rok i to we własnej łazience. Wystarczy wsypać do wanny naturalnej morskiej soli, najlepiej wzbogaconej algami, które pobudzają mikrokrążenie. Algi do kąpieli zawierają preparaty Thalgo (Algues Marines Micro-Eclatees, Thalaselbain).