Taniec – przyjemne z pożytecznym!

Taniec jest jak życie – każdy krok ma znaczenie…

Każda kobieta pragnie wyglądać zgrabnie i atrakcyjnie kiedy przychodzi wiosna. Warto więc wtedy zadbać o siebie i swoje ciało. Jednak nie dla każdej z nas ćwiczenia w domu czy na siłowni są przyjemne – myślimy: „Znowu ta bieżnia, ileż można?”. Takie ćwiczenia w pewnym momencie stają się monotonne, a co za tym idzie – nudne.

W związku z tym proponuję dla was kobiet przyjemniejszą formę spędzania czasu aktywnie – taniec. Jest wiele szkół tańca, które posiadają bogatą ofertę różnych zajęć, w zależności od poziomu zaawansowania, a przede wszystkim stylu który nam najbardziej odpowiada. Ja osobiście zapisałam się na dancehall – taniec, który pochodzi z Jamajki. Podczas tych zajęć są ćwiczenia rozciągające, jak i wzmacniające mięśnie brzucha, czy też ud i pośladków – to na czym nam najbardziej zależy w zgrabnej sylwetce. Stajemy się coraz bardziej rozciągnięte, a nasze ruchy są płynniejsze. Podczas takich zajęć można spalić ok 500 kcal. Jak widzicie można połączyć przyjemne z pożytecznym.

Jak widzicie taniec to wspaniała forma na aktywne spędzaniu czasu – dzięki niemu można uzyskać wymarzoną sylwetkę, wzmocnić mięśnie, a kreatywne zajęcia nie stają się tak monotonne jak zwykłe ćwiczenia na siłowni.

Autor: Dorota M.