Mężczyzna ze złą sylwetką

Mężczyzna mający skłonność do tycia w pasie i w udach ma więcej stresów niż niejedna kobieta. Poza dietą pomogą tylko regularne ćwiczenia.

W przypadku, kiedy mężczyzna zaczyna tyć w pasie i powiększa się jego obwód bioder i ud należy zwrócić szczególną uwagę na regularne ćwiczenia. Dieta jest bardzo ważna, tłuszcze i zbędne cukry muszą pójść w odstawkę, ale nie zapominaj o regularnym spożyciu białka zwierzęcego oraz odpowiedniej ilości kasz i warzyw strączkowych, ponieważ to one zapewnią ci wartości odżywcze niezbędne dla twojego organizmu. Jest to istotne w sytuacji, kiedy zamierzamy regularnie i intensywnie ćwiczyć.

Na zrzucenie zbędnego tłuszczu dobry jest jogging, ale chcąc utrzymać w pięknej formie ciało musimy trafić na salę ćwiczeń. Najlepiej pracować nad sobą pod okiem doświadczonego instruktora. Bo mając na uwadze określone partie ciała, trzeba dobrać odpowiednie grupy ćwiczeń. Pas, biodra oraz uda to trudny przeciwnik. Tu pomogą wszystkie ćwiczenia typu brzuszki z obciążeniem. Nie zapominajmy o poprzecznych mięśniach brzucha. Na uda świetnie działa obciążenie – specjalne ćwiczenia z linkami, które są obciążone sztangami oraz bieżnia i urządzenia aerodynamiczne. A po wszystkim sauna i rano basen. Ja mam do zrzucenia jeszcze pięć kilogramów – życzcie mi powodzenia!

Autor: Stefanidos
Źródło: doświadczenia własne