Rower jest dobry na wszystko

Jazda na rowerze pozytywnie wpływa na kondycję fizyczną. To również doskonały sposób na radzenie sobie ze stresem.

Wiadomo, jak to bywa z ćwiczeniami. Najlepiej się je ogląda w telewizji i to z paczką ciastek i chipsów. Zdrowszym rozwiązaniem jest jednak zmotywowanie się do uprawiania jakiegoś sportu, np. jazdy na rowerze.

Rower nie jest drogim wydatkiem. Jeśli ktoś nie ma w planach Bike Maratonów to sprzęt za kilkaset złotych w zupełności wystarczy do jazdy rekreacyjnej.

Początkowo należy jeździć tyle, na ile pozwala kondycja. Nie ma sensu zrażać się nadmiernym rygorem. Z czasem można sobie pozwolić na dłuższą i szybszą jazdę. Wówczas wycieczki przestają męczyć, a zaczynają relaksować. Cisza, spokój i codzienna dawka sprawności fizycznej. Ot, taka sobie porcja zdrowia.

Dlaczego jazda na rowerze jest taka dobra dla zdrowia? Przede wszystkim powoduje dotlenienie się organizmu. Ponadto wysmukla łydki, uda i pośladki. Kto regularnie ćwiczy na pewno nie będzie miał problemu z cellulitem na tych częściach ciała. Jeżdżąc przez godzinę z prędkością około 20km/h spala się około 600 kcal!

Rower pozwala na przeniesienie się do innego świata. Po stresującym dniu w pracy nic tak nie odpręża jak godzina wysiłku fizycznego. Należy pamiętać, żeby jeździć regularnie, niekoniecznie codziennie, ale kilka razy w tygodniu. Żadne ćwiczenia nie przynoszą efektów, jeśli są wykonywane raz na jakiś czas.

Ale wycieczki rowerowe to nie tylko oderwanie się od rzeczywistości. To przede wszystkim zdrowie. Dzięki nim lepiej się sypia i ma się po prostu kondycję!