Szlachetne piękno

Złoto, bursztyny, perły od wieków- eksponowane w jubilerskich arcydziełach- dodawały uroku każdej damie, przyozdabiając strój. Dziś wzmagają kobiece piękno nie tylko jako dodatek: z dna szkatułek awansowały do damskiej toaletki w postaci kosmetyków!

Wszystko złoto, bo się świeci

Symbol bogactwa, przepychu i prestiżu nie występuje już tylko w masywnej wersji złotniczych wyrobów, ale także w formie lekkiego pyłku zdobiącego kobiece oblicze. Ten kosmetyczny rarytas ma formę delikatnego pudru, który można rozprowadzić po policzkach, oczach i ustach, dekolcie, a nawet włosach, łącząc go z żelem. Złote refleksy są subtelne i wyrafinowane, idealne dla pań ceniących wyjątkowy blask, jakże odmienny od powszechnego brokatu! Rozświetlający pyłek, który oferujemy, zawiera w swoim składzie drobinki 24-karatowego złota. Występuje w kilku kolorach, co umożliwia paniom wybranie idealnego odcienia do konkretnego typu urody. Efekt jest zniewalający, uznany przez wizażystów i- uwielbiany przez mężczyzn– mówi Marlena Wójcik, właściciel sklepu GivenDay.pl.

Masa perłowych korzyści

Perły i wnętrze cennej muszli, skarb morskich głębin, pożądane są nie tylko w postaci śnieżnobiałej kolii czy wisiora połyskującego tęczowo. Ze względu na dużą zawartość wapnia, perły stosowane są jako suplementy diety, chętnie stosowany zwłaszcza w Chinach, oraz podstawa nawilżających kremów i oczyszczających toników. Kosmetyki na bazie pereł oczyszczają i chronią, co skutkuje perlistym śmiechem zadowolenia każdej stosującej je pani.

Bursztynek, znalazłam go… w drogerii

Właściwości tego jedynego kamienia szlachetnego pochodzenia roślinnego zainteresowały ostatnimi czasy producentów kosmetyków. Współczesny bursztynowy szlak ma inny bieg: od morza- po drogerie. Na półkach można znaleźć specjalistyczne produkty do twarzy i ciała, jak olejki, peelingi, kremy, szampony. Bursztyn, dzięki swemu organicznemu, roślinnemu składowi ma właściwości odżywcze i nawilżające. W zależności od barwy może rozjaśniać lub brązowić– wyjaśnia Maksymilian Salawa, geolog.

Powabny wygląd, dobroczynne wnętrze

Wspaniałość szlachetnych metali i kamieni kryje się w ich składzie. Niezwykłe cechy to nie zawsze ładny wygląd, ale w przypadku złota i kamieni, idą one w parze– mówi Elżbieta Kurowska, chemik. Skład chemiczny warunkuje barwę minerału, i tak na przykład te o jasnym odcieniu: różowy kwarc, topaz, jasnoróżowy ametyst są używane przy wytwarzaniu podkładów i cieni. Wiele jednak składników jest stosowanych ze względu na chemiczną zawartość: krzem, fosfor, wapń, które działają leczniczo i antybakteryjnie.

Koszt…owności

Przywykliśmy do pospolitych dóbr fauny i flory zawartych w kosmetykach: powszechnych ziół, znanych kwiatów, sprawdzonych owoców, smacznego mleka i miodu, skarby ukryte wewnątrz ziemi, w głębinach, uznając za niedostępne. Nic bardziej mylnego! Kosmetyki bazujące na minerałach, owszem, są luksusem, ale- na wyciągnięcie ręki! Procesy pozyskania i przetworzenia cennych surowców są coraz szybsze i łatwiejsze, co przekłada się na powszechność produktów i ich przystępne ceny. Mineralne kosmetyki są droższe od standardowych, lecz nieznacznie- wyjaśnia Kamila Krawczyk, konsultantka kosmetyczna. Warto zatem poeksperymentować z drogocennymi minerałami, sięgnąć do portfela nieco głębiej, by poczuć na sobie dobroczynne działanie bogactwa natury.