Kąpiel dla urody

Kąpiel jest jedną z najlepszych form relaksacji, którą możemy dodatkowo urozmaicić poprzez zapalenie świec, włączenie ulubionej muzyki czy dodanie kilku kropel olejku eterycznego. Relaks jak wiadomo pozytywnie wpływa na funkcjonowanie całego organizmu jak i kondycje skóry. Co zatem można zrobić aby sama kąpiel, oprócz właściwości higieniczno-relaksacyjnych, stała się najlepszą formą zabiegu pielęgnacyjnego dla naszej skóry?

Kąpiel z dodatkiem oleju z pestek winogron.

Przed kąpielą należy do wanny wlać 2 – 3 łyżki stołowe oleju z pestek winogron, a następnie napuścić wody. Kąpiel powinna trwać około 20 minut.

Jeśli to nie jest absolutnie konieczne, w kąpieli nie używamy innych środków myjących, a jedynie gąbkę, gdyż ciepła woda oraz olej w zupełności wystarczą, by rozpuścić zalegający w otwartych w ciepłej wodzie porach skóry tłuszcz, zaś złuszczony naskórek łatwo da się usunąć przy pomocy samej gąbki.

Kąpiel z dodatkiem oleju jest zalecana dla każdej skóry, gdyż w przypadku skóry przetłuszczającej się olej jako rozpuszczalnik tłuszczów wnika w głąb skóry właściwej oczyszczając ją, zaś w przypadku skóry suchej olej wnikając w głąb skóry właściwej pozwala utrzymać w niej wodę, czyli nawilża ją.

Po pewnym czasie zażywania przygotowanej w ten sposób kąpieli, skóra staje się gładka i elastyczna, drobne zmarszczki (jeśli były) znikają, a nowe nie pojawiają się (przedwcześnie). Nie pojawiają się nowe rozstępy i cellulit. Skóra z czasem przestaje być matowa, nabiera przyjemnego koloru i połysku ? odżywa. Wszelkie zranienia i otarcia goją się bez problemów. A wypryski? Zapomnisz!

Można wsypać do kąpieli pół kilograma soli kuchennej jodowanej. W środowisku ciepłej, słonej wody, przy rozszerzonych porach, skóra w naturalny sposób wchłania jod i nie ma obawy przed jego przedawkowaniem.

Autor: Józef Słonecki
Źródło: www.bioslone.pl