Dbałość o zdrowie i opieka nad dziećmi – wspólna droga

Masz dzieci? Jeśli tak, to z pewnością nie masz czasu dla siebie, na ćwiczenia, na zdrowe odżywianie. Poniżej kilka rad jak połączyć opiekę nad dziecmi z dbaniem o swoje zdrowie.

Jestem matką dwójki wspaniałych dzieciaków. I co? I oczywiście świat stanął na głowie. Wszystko, co jest związane z dziećmi jest ważniejsze od moich potrzeb. A co za tym idzie i kilogramów przybyło i przestałam dbać o siebie tak, jak w okresie sprzed macierzyństwa. A tak właściwie dlaczego nie połączyć wszystkiego by zarówno spędzać czas z dziećmi, jak i dbać o siebie?Od pewnego czasu zaczynam wprowadzać nowe zwyczaje w domu.

Po pierwsze, kiedy chodzę z moimi Skarbami na dwór, to nie idą do piaskownicy, a ja nie siedzę spokojnie patrząc na nich na krzesełku ogrodowym. Zabieramy rowery – syn swój, a córcię zabieram na mój (oczywiście z odpowiednim krzesełkiem do przewożenia małych dzieci) i jedziemy na przejażdżkę.

Po drugie, w każdej wolnej chwili chodzimy na spacery i w każdy słoneczny dzień staram się z dziećmi spedzać czas na świeżym powietrzu.

Po trzecie, poznaliśmy zalety wspólnego chodzenia na basen. Co prawda, z dwójką nie dałabym sobie rady. Dlatego każde z nich rozumie, że raz zabieram jedno, innym razem drugie. I każdy jest zadowolony, a ja spędzam aktywnie czas.

Po czwarte, wprowadziłam w domu zdecydowanie więcej zdrowego jedzenia – warzyw i owoców. Dzieciaki z chęcią sprawdzają nowe smaki przeróżnych owoców, a wszystkim wychodzi to na zdrowie.

Po piąte, zaczęłam dbać o siebie nawet gdy dzieciaki jeszcze nie śpią. Moja córka przejęła już ode mnie zwyczaj używania balsamu do ciała. Gdy widzi jak ja go używam, to też chce. Ma własny kremik i czułaby się nieszczęśliwa jesli nie mogłaby się nim posmarować.

A Wy jak próbujecie pogodzić obowiązki rodzicielskie z dbaniem o siebie? Z chęcią poznam każdy nowy pomysł, by móc go wprowadzić w życie.