Najlepszy sposób na relaks- joga

Chyba każdy z nas zna to uczucie. Po ciężkim i pełnym stresu dniu spędzonym w pracy wracamy do domu i… wciąż nie możemy się zrelaksować. Niby praca na dziś się skończyła i mamy czas na leniuchowanie, ale myśli wciąż krążą nam wokół niezrealizowanych jeszcze projektów, terminów i wyznaczonych targetów sprzedaży. Nie pomaga czytanie książki, ani oglądanie ulubionego serialu w telewizji. Co zrobić, żeby w końcu się odprężyć? Oczywiście uprawiać jogę!

Oto kilka łatwych i przyjemnych ćwiczeń, które sprawią, że poczujemy się naprawdę dobrze:

1. Oprzyj dłonie na podłodze i odsuń stopy w tył, aż całe ciało utworzy linię prostą. Wytrzymaj przez 5 oddechów i wypchnij biodra w górę. Po kolejnych 5 oddechach opuść biodra. Powtórz 6 razy.

2. Usiądź w fotelu i rozstaw szeroko stopy. Pochyl się w przód tak, aby dotknąć dłońmi podłogi. Rozluźnij mięśnie i pozwól głowie opaść między kolana. Oddychaj powoli i głęboko. Wytrzymaj 60 sekund.

3. Usiądź na podłodze. Odchyl tułów w tył i unieś wyprostowane nogi tak, aby ciało przypominało literę V. Wytrzymaj 5-10 sekund. Ugnij kolana i dotknij podłogi palcami stóp. Powtórz 10 razy.

4. Przygotuj 2-3 poduszki. Połóż się na plecach i ugnij kolana. Oprzyj stopy na podłodze, rozstawiając je na szerokość bioder. Unieś biodra i wsuń pod krzyż poduszki. Rozluźnij mięśnie. Poleż kilka minut, oddychając spokojnie.

Taką serię ćwiczeń możemy powtórzyć kilka razy. Efekt relaksu- gwarantowany!

Autor: polki.pl
Źródło: www.polki.pl