Dbałość o figurę w pracy

Gdy pracujemy przez 8 godzin, często zapominamy o podstawowych zasadach zdrowego odżywiania.

Jak istotna w naszym życiu jest dieta, którą stosujemy w biurze, okazuje się dopiero, gdy przybywa nam ukradkiem kilka zbędnych kilogramów tu i tam. A jednak to właśnie pracując zapominamy o podstawowych zasadach zdrowego zywienia. Pracujemy ciężko cały dzień popijając kawę i po 8 godzinach rzucamy się na obiad w domu, głodni jak wilki. Oczywiście zjadamy dużo więcej niż powinniśmy, po kilku godzinach kolacyjka i spać. A tłuszczyku przybywa.

Wystarczy jednak przestrzegać kilku podstawowych zasad, a waga zostanie w miejscu, bądź nawet spadnie.

Po pierwsze, zawsze jedz śniadanie przed pracą. Na miejscu możesz już nie mieć na to czasu.

Po drugie, zawsze weź se sobą jakąś zdrową przekąskę, by nie kupować słodkich batoników w momencie, gdy dopadnie Cię ochota na coś dobrego.

Po trzecie, rób kanapki do pracy – inaczej z pewnością kupisz jakiegoś FastFooda.

Po czwarte, w miarę możliwości jedz w godzinach 12:00 – 13:00 danie obiadowe. Może być to większa kanapka, bądź sałatka robiona w domu.

Po piąte, starajmy się dużo pić – miej zawsze coś do picia w kubku – i raczej nie chodzi mi o kawę. 🙂

Kiedy wracasz do domu, nie pozwól byś zastał pustą lodówkę. Gdy masz gotowy obiad, to z pewnością zjesz go ze smakiem nie podjadając tak, jakbyś to robił w przypadku, gdyby trzeba go było dopiero przygotowywać.

I jeszcze jedna ważna uwaga – nie daj się gdy koledzy i koleżanki częstują Cię kolejnym ciastem z okazji urodzin czy narodzin dziecka. Jeden mały kawałek nie zaszkodzi. Ale codziennie, to już zupełnie inna sprawa.

Autor: Dominika Chmiel