Tajemnica smukłości

Któż z nas nie chce schudnąć, być pięknym i młodo wyglądać?

Zgodnie z wynikami badań, przeciętna Europejka tyje minimum 7 kg pomiędzy 20 a 50 rokiem życia. Odchudzanie jest trudnym i długotrwałym zadaniem. Średnio 95 na 100 osób próbujących odchudzania rezygnuje z kuracji bez względu na to, której metody próbują. Im jesteśmy starsi, tym znacznie trudniej nam się odchudzić, ponieważ ignorujemy podstawowe zasady ludzkiej fizjologii. Co to oznacza?

Kiedy stosujemy ścisłą dietę, tzn. drastycznie zmniejszamy spożycie pokarmu przez okres dłuższy niż 3 dni z rzędu, nasz organizm odbiera to jako sygnał głodu i automatycznie spowalnia nasz metabolizm, aby ochronić i zmagazynować tak dużo tłuszczu, jak to tylko możliwe. W rezultacie proces i stopień odchudzania staje się jeszcze bardziej utrudniony. Gdy rezygnujemy ze stosowania diety, nasz metabolizm już tak zwolnił, że nawet jeśli spożywamy połowę tej ilości pożywienia, co przed rozpoczęciem diety, znowu zaczynamy tyć. Jest to proces zwany „efektem jo-jo”.

Mówiąc krótko: większość diet odchudzających zbudowana jest na „mechanizmie efektu niepowodzenia”, co przynosi zniechęcająco niski wskaźnik powodzenia.

Autor: buniu
Źródło: http://lajt.we-dwoje.pl/sekret,smuklosci,artykul,12462.html