Spalaj kalorie w latynoskim rytmie!

Setki spalonych kalorii, ogromna dawka pozytywnej energii i nieschodzący z twarzy uśmiech to znaki rozpoznawcze ZUMBY.

Trening fitness, zawierający elementy merengue, reggatonnu, cumbii czy salsy bije rekordy popularności na całym świecie.

Zajęcia przypominają imprezę taneczną, podczas której można nie tylko wymodelować sylwetkę i pozbyć się nawet 600 kcal, ale również odreagować stres. Dzięki prostym choreografiom tanecznym poznajemy także podstawowe kroki tańców latynoamerykańskich.

ZUMBA bije rekordy popularności na całym świecie. Tańczą ją wszyscy, bez względu na wiek, płeć czy wagę. Obecna jest już w 110 krajach całego globu, a każdego dnia ponad 10 milionów osób uczestniczy w tych zajęciach. Także w Polsce nowa forma aktywności fizycznej zyskuje coraz więcej sympatyków.

„Dzięki zumbie odzyskałam radość życia! To świetna zabawa, która pozytywnie nakręca mnie na cały tydzień! Nie wyobrażam sobie życia bez zumby!”

„Zumba jesat rewelacyjna!! Zakochałam się w niej i chora jestem jak nie mogę iść na jakieś zajęcia”

„Chodzę od ponad roku, 3 razy w tygodniu, a ze mną 7-mio letnia córka Martynka. Zajęcia dają pozytywną energię, a do tego mozliwość spędzenia czasu w miłym towarzystwie. Z tego czerpiemy tez niezłe korzyści…na imprezach bioderka idą w ruch dodając POWERA.”

To tylko wybrane wypowiedzi z forum jednego z portali kobiecych. Fenomen zajęć tkwi w ich luźnej strukturze. ZUMBA to proste układy taneczne, połączone z modelującą ciało gimnastyką w oprawie gorących rytmów, które zbawiennie wpływają na samopoczucie. Efekty: setki spalonych kalorii, poprawa kondycji i wydolności organizmu, wyrzeźbiona sylwetka i lepszy humor.

Kto za tym stoi?

Alberto „Beto” Perez i… przypadek. Pewnego dnia instruktor fitnessu zapomniał zabrać na swoje zajęcia taśmy z odpowiednią muzyką. Postawił na improwizację, wykorzystując to, co miał przy sobie, czyli ulubioną muzykę latynoską. Tak narodziła się ZUMBA.

Nowa forma aktywności fizycznej bardzo szybko zdobyła rzesze entuzjastów. Beto przeniósł się do Miami, przkuł uwagę inwestorów i wspólnymi siłami stworzyli ZUMBA FITNESS – światową firmę, która wykorzystuje filozofię Kolumbijczyka.

Autor: Redakcja
Źródło: http://polki.pl/fitness-w-formie_artykul,10030037.html http://www.zumba.fit.pl/fitness/newsy/beto_perez_w_warszawie,505,1,0.html http://www.salsalibre.pl/web/content/view/1022/278/lang,pl/