Slodki jak ocet

Ocet jabłkowy może pomóc w pozbyciu się zbędnych kilogramów. Jest też źródłem wielu cennych witamin i pożytecznie wpływa na kondycję naszego organizmu. Jednak musi być stosowany z rozsądkiem.

Znane powiedzenie o occie mówi: wypij dwa razy dziennie nieco octu jabłkowego, a większość chorób będzie się trzymała od ciebie z daleka. Pozbędziesz się bowiem toksyn z organizmu, zapobiegniesz miażdżycy i cieszyć się będziesz zgrabną sylwetką.

Tak, to prawda, bo ocet jabłkowy jest znany i stosowany od starożytności. Należy go pić drobnymi łyczkami między posiłkami i zawsze rozpuścić w szklance przegotowanej wody. To napój, który posiada w swej zawartości witaminę E, silny przeciwutleniacz walczący z objawami szybkiego starzenia się oraz zaburzeniami systemu immunologicznego czy przyczynami chorób onkologicznych.

Co więcej, a co jest istotne dla tych, którzy odchudzają się, ocet spowalnia apetyt na słodycze i wyzwala pracę soków żołądkowych, które skuteczniej spalają spożyte pokarmy. Ma też w swej zawartości wiele potasu – bardzo pożądanego przez nasz organizm. Osoby odchudzające się powinny spożywać ocet jabłkowy (rozcieńczony z wodą) trzy razy dziennie.

Autor: Damian