Preparaty dietetyczne

Nie tylko kobiety sięgają po preparaty dietetyczne, które mają przyśpieszać spalanie tkanki tłuszczowej. Jednak mężczyznom zależy na tym, aby jednocześnie obserwować rozrost mięśni.

Wszystkie reklamy promujące cudowne środki, mające na celu poprawę naszej sylwetki i spalanie tkanki tłuszczowej, są skierowane do kobiet. Przynajmniej takie wrażenie odnoszę, kiedy oglądam telewizję. W internecie jest inaczej. Istnieją specjalne strony i produkty przeznaczone specjalnie dla mężczyzn.

Czym się różnią środki przeznaczone dla kobiet, od tych dla mężczyzn? Z całą pewnością, mężczyznom chodzi bardziej o to, aby taki środek nie tylko przyspieszał spalanie tkanki tłuszczowej podczas ćwiczeń przynajmniej o 60 procent, regulował metabolizm i hamował nadmierny apetyt, ale równie skutecznie pobudzał szybki rozrost mięśni.

Osobiście uważam to za lekką przesadę. Mięśnie nabyte w ten sposób szybko mogą zamienić się w przysłowiową watę, kiedy przestaniemy regularnie wyciskać na siłowni i odstawimy pigułki. Dobry środek to taki, który pomaga przemianie materii oraz zawiera w sobie odpowiednią ilość minerałów i witamin. Jak go dobrać? Tylko u dietetyka. Dopiero po konsultacji możemy rozpocząć kurację połączoną z ćwiczeniami.

Pamiętajcie, reklamy które mówią wam o tym, że w kilka tygodni zamienicie obwisły brzuch na kaloryfer mijają się z prawdą, a mogą też zaszkodzić.

Autor: Stefanidos
Źródło: konsultacje u dietetyka