Pozytywne myślenie

Kilka prostych zasad, które pozwolą nam lepiej żyć.

1.Staraj się otaczać ludźmi, którzy wpływają na Ciebie pozytywnie. Szukaj towarzystwa ludzi dobrze radzących sobie w życiu, wkrótce i Tobie zacznie wszystko wychodzić.

2. Staraj się myśleć wyłącznie pozytywnie, najlepiej od samego rana. Pomyśl o czymś przyjemnym, najlepiej kilka minut, to wpłynie na Twój dzień aż do samego wieczora.

3.Niech Twoje myśli biegają wokół Twoich sukcesów, nowych wyzwań i zadań. Skojarzenia te pomogą Ci je realizować, bo dajesz sobie sygnały, że coś potrafisz dobrze robić.

4.Szanuj swój czas i swoje życie, ucz się asertywności. W końcu nie musisz robić wszystkiego czego od Ciebie wymagają. Rób jak najwięcej rzeczy, które sprawiają Ci przyjemność.

5.Ucz się przebywać ze sobą. Każdego dnia znajdź czas tylko dla siebie (relaksująca kąpiel, spacer)

6. W zdrowym ciele zdrowy duch. Dobrze, ekologicznie się odżywiaj, uprawiaj sport, biegaj.

7.Weź kartkę i spisz swoje marzenia, pragnienia, to nic nie kosztuje. Może marzenia nie są tak odległe i się spełnią, kto wie?

8. Traktuj porażki i błędy jako nowe doświadczenia, wyciągaj z nich odpowiednie lekcje, aby w przyszłości ich unikać. Nie krytykuj siebie, kiedyś zrobisz coś o wiele lepiej.

9.Dąż do zmian, nie stój w miejscu. Zmiany mogą mieć pozytywny efekt i być punktem wyjścia do czegoś nowego, lepszego. Zmień negatywne spojrzenie na wiele rzeczy, myśl pozytywnie, a zobaczysz jakie będą efekty.

10.Ciągle ucz się, doświadczaj, pytaj, czytaj. Gdy coś Ci nie wychodzi, szukaj innych rozwiązań, bądź kreatywny. Uśmiechaj się jak najczęściej, świat uśmiechnie się do Ciebie.