Dbaj o zęby

Nie od dziś wiadomo, że piękny , biały uśmiech jest najlepszą wizytówką, która potrafi zrobić dobre pierwsze wrażenie i ułatwia kontakty towarzyskie.

Higienę jamy ustnej należy zacząć już w wieku niemowlęcym, przed wyrżnięciem się pierwszych zębów. Dla niemowląt mamy już bogaty wybór gryzaków i specjalnych szczoteczek do masowania dziąseł. Kiedy pojawią się pierwsze ząbki, należy je dokładnie czyścić szczoteczką. Aby dziecko nie protestowało i traktowało higienę zębów jak zabawę, stosujemy owocowe, pachnące pasty dla dzieci oraz zabawne, kolorowe szczoteczki (polecam elektryczne).

Zęby dzieci myjemy dwa lub jeden raz dziennie (wieczorem), natomiast w wieku dorosłym najlepiej myć po każdym posiłku. Należy szczotkować przez przynajmniej dwie minuty, stosując ruchy okrężne lub wymiatające (a nie z góry w dół). Pamiętamy również o czyszczeniu języka, na którym też gromadzą się bakterie. Po umyciu zębów nie zapominamy o nici dentystycznej, która czyści powierzchnie międzyzębowe, do których nie dotarła szczoteczka. Natomiast do wszystkich najdalszych zakamarków dotrze płyn do higieny jamy ustnej, który poza działaniem antybakteryjnym pomaga zachować świeży oddech, wspomaga regenerację dziąseł, chroni zęby przed próchnicą i nadwrażliwością.