Śniadanie najważniejszy posiłek w ciągu dnia

Śniadanie na dobry humor. Bo dobre śniadanie polepsza samopoczucie , obniża hormon stresu i daje pozytywną energię na resztę dnia.

Dobre śniadanie to dobry początek dnia. Dlaczego? bo śniadaniem rozpoczynamy dzień i w dużym stopniu decydujemy jaki będziemy mieć nastrój i ile energii będziemy mieć. Dlatego nigdy nie rezygnujmy ze śniadania, bo to najważniejszy posiłek w ciągu dnia.

Po nocnym odpoczynku organizm aby ruszył pełną parą potrzebuje energii. Dlatego na naszym stole nie może zabraknąć produktów bogatych w witaminy, białko, węglowodany. Dzięki temu mamy podwyższoną koncentrację , nie jesteśmy ospali tylko pełni witalności, wigoru chęci do działania. Komponując ten posiłek zawsze sięgamy po produkty zbożowe z pełnego ziarna, bogate w błonnik( razowe pieczywo)produkty bogate w białko(mleko, sery, jajka, wędliny) witaminy(owoce, warzywa) Pamiętajmy też o odpowiednim nawodnieniu organizmu(ciepłe mleko z miodem ,sok ze świeżo wyciśniętej pomarańczy).

Jest takie przysłowie ?dbasz o linię? Jedź śniadanie!? Znacznie rzadziej kusić nas beędzie podjadanie drożdżówek, chipsów czy czekoladowych batoników. A wieczorem masz organizm nie będzie domagał się obfitej kolacji. Dzięki temu spożywamy mniej kalorii.