Ukryjmy zdrowie w pizzy

Dzieci uwielbiają niezdrowe, ale smaczne jedzenie. Pałaszują hamburgery, frytki czy pizze, ale stając przed stołem zastawionym domowymi potrawami nagle przestają być głodne. Jest jednak na to rada. Można je oszukać. Będą jadły to, co lubią i przy okazji zdrowo się odżywiały. Ukryjmy zdrowe warzywa w pizzy. Dzieci się nie zorientują.

Czy wiecie, że pizza może być składnikiem zdrowej diety? Ciasto to mąka, woda, drożdże i sól. Z tym nic nie zrobimy, ale na samym cieście możemy ukryć wszystko to, czego dzieci nie lubią, a jednocześnie sprawić, że będą zachwycone smakiem.

Jednak warzyw, które dzieci nie lubią nie można położyć bezpośrednio na cieście. Dziecko od razu zauważy i pizzy nie ruszy. Na cieście położymy kawałki kiełbasy, szynki, może być kukurydza czy czerwona fasola. Wszystko przysypujemy startym żółtym serem. Jednak tajemnica tkwi w sosie, którym smarujemy ciasto zanim położymy na nim pozostałe składniki.

Weźmy kawałki cebuli, marchewkę, bakłażana i wszelkie inne warzywa, za którymi dziecko nie przepada. Dodajmy to tego obrany ze skórki pomidor, dużo pomidorów. Mają one cudowne właściwości „zabijania” smaku innych warzyw. Teraz warzywa ugotujmy na parze a następnie zmiksujmy. Wystarczy doprawić solą i pieprzem. Tak przygotowany sos sprawi, że nasza pizza będzie nie tylko pyszna, ale także zdrowa. Dzieciaki zjedzą warzywa, których nie cierpią i będą zadowolone.