Mężczyźni preferują skakankę tylko wtedy, kiedy ćwiczą boks. Czasem, niektórzy zwolennicy ćwiczeń na siłowni, również nie pogardzą tym niepozornym przedmiotem. A skakanka potrafi zaskoczyć.
Skakanka to nieodłączny atrybut dzieciństwa, kojarzący się z widokiem małych dziewczynek beztrosko brykających na podwórku lub boisku szkolnym. Chłopcy trzymają się z daleka od takich zabaw. Zazwyczaj. I warto powiedzieć, że jest to błędna postawa.
Kościec młodego człowieka jest zdecydowanie bardziej bardziej giętki i plastyczny, niż szkielet dojrzałego mężczyzny lub kobiety. Dlatego, w takim wieku należy skakać dużo i gdzie się da.
Skakanka świetnie wpływa na naszą kondycję, dzięki niej nasze łydki staną się smuklejsze i ładniej wyrzeźbione, a ciało dynamiczne i giętkie. Oczywiście, z wiekiem to skakanie może stać się niebezpieczne, bo wysłuzone stawy mogą różnie zareagować. Dlatego, takie ćwiczenia warto wykonywać pod okiem trenera i bez szaleństw. Ale dobroczynne działania skakanki da się odczuć.
Podczas skakania wytwarza się optymalne tempo potrzebne do spalania tkanki tłuszczowej. Pracują mięśnie pośladków i mięśnie brzucha. Co więcej, skacząc regularnie na skakance poprawiamy współdziałanie i reakcje dolnej i górnej części ciała. Po prostu jesteśmy sprawniejsi i bardziej skoordynowani ruchowo. Nic tylko skakać!
Autor: Damian
Źródło: własne doświadczenia na sali treningowej