Płaski brzuch- marzenie każdego

Przed nami lato i każdy- podobnie jak ja, marzy o płaskim brzuchu. Swoje starania o wymarzoną sylwetkę rozpoczęłam już kilka miesięcy temu, a efekty są wreszcie widoczne! Zastosowałam się do kilku rad znalezionych na popularnym portalu dotyczącym sportu i fitness. Było warto. Oto co robić, by cieszyć się płaskim brzuchem w wakacje:

1. Stosujmy naturalne wspomagacze, czyli zioła i przyprawy. Jest ich dużo, są tanie i powszechnie dostępne. Dodawane do potrw pobudzają pracę żołądka i jelit, ułatwiają trawienie i nie dopuszczają do nadmiernej fermentacji jedzenia w jelitach. Dzięki nim pokarm nie zalega w przewodzie pokarmowym, co powoduje, że czujemy się lżejsi.

Polecam przyrządzanie naparów z mięty, rumianku i kopru i piecie ich przed zaśnięciem. Bazylię (najlepiej świeżą) dobrze jest dodać do ciężkich dań z pomidorami, np. do pizzy i zapiekanek. Majerankiem można nacierać tłuste mięsa, np. schab, doskonale poprawia też smak zupy fasolowej i duszonej kapusty. Można zastąpić go kminkiem, ale tylko mielonym (całe nasiona są niestrawne).

2. Jedzmy owoce– to dużo lepszy wybór niż sięganie po słodycze. Owoce również zawierają sporo cukru, zwłaszcza banany, winogrona, śliwki i gruszki. Tak jak czekoladki i ciasta zaspokoją apetyt na coś słodkiego. Są jednak mniej kaloryczne (np. gruszka ma 81 kcal, a napoleonka- 209). Mają też coś, czego trudno doszukać się w torcie czy cukierkach. To błonnik, który pęcznieje w żołądku i zmniejsza uczucie głodu. Czyści też jelita i nie dopuszcza do zalegania w nich niestrawionych resztek jedzenia.

3. Zamiast smażyć, gotujmy na parze! Potrawy smażone zawsze są tłustsze niż gotowane, bo wchłaniają tłuszcz z patelni. Najwięcej (do 80 proc.) przyjmują go dania panierowane, zwłaszcza jeśli wrzucisz je na zbyt mało rozgrzany tłuszcz. Na parze (w parowarze lub garnku z sitkiem) możesz przyrządzić te same produkty, co na patelni. Na dodatek, nie trzeba ich wtedy solić, bo ten sposób przyrządzania wydobywa z produktów słony smak. Dzięki temu można używać mniej soli, która zatrzymuje wodę i powoduje, że obwód w pasie rośnie.

Stosujcie się do tych kilku prostych porad a już niebawem będziecie cieszyć się pięknym, płaskim brzuchem. W sam raz do bikini!

Autor: polki.pl
Źródło: www.polki.pl