Napoje, dzięki którym zwalczysz zatrzymywanie wody w organizmie

Złe nawyki żywieniowe mogą doprowadzić do zatrzymania wody w organizmie. To zaś powoduje uczucie opuchnięcie. Tak czuć nikt z nas by się nie chciał, prawda? Drogie panie dowiedzmy się, jak walczyć z tą dolegliwością.

Wszyscy wiemy jak ważne jest przyjmowanie dużej ilości płynów dla zdrowia naszego organizmu. Nie wszyscy jednak wiedzą, że należy przyjmować płyny w mały ilościach przez cały dzień by uniknąć zatrzymywania płynów w organizmie. Istnieją łatwe w przygotowaniu napary, które pomogą pozbyć się niepotrzebnych złogów. Oto kilka rad na cały dzień:

– z rana – napar z ananasa

Ananas jest jednym z najbardziej drenujących owocow. Zalej skórkę z połowy świeżego ananasa litrem wrzącej wody i gotuj przez 5 minut. Schłódź napar i pij filiżankę co rano, na czczo.

-na śniadanie – marchew i jabłko

Śniadanie jest najważniejszym posiłkiem, więc oprócz dbania o oczyszczenie z toksyn należy zwrócić uwagę na odpowiednią ilość substancji odżywczych. Najlepiej więc do śniadania wypić sok z jabłka i marchwi. Jabłko zawiera sorbitol, substancję o właściwościach oczyszczających,

Redukuje cholesterol, zwiększa odporność i dostarcza energii. Marchew stymuluje także pozbywanie się toksyn przez organizm i jest wspaniałym źródłem witaminy A.

-jako przekąska -sok z winogron

Sok z winogron jest doskonały między posiłkami. Winogrona są bogate w potas, lekkostrawne i ma delikatne działanie przeczyszczające dzięki celulozie którą zawiera. Co więcej- zawiera witaminy A, B, C oraz żelazo.