Głodówka bez głodowania z ARBUZEM

Organizm każdego z nas wchłania ogromną ilość toksyn z pożywieniem, kosmetykami, czy powietrzem. Dlatego dla naszego dobra, co jakiś czas powinniśmy zrobić w nim 'wielkie porządki’ w postaci kilkudniowej głodówki, która jest nieocenioną formą detoksu dla naszego organizmu. Czyniąc go zdrowszym, a co za tym idzie, lepiej funkcjonującym. Niestety nie każdy ma na tyle silnej woli i samozaparcia, żeby systematycznie serwować taki post swojemu organizmowi. Ale jest na to rada…

Głodówka jest doskonałym sposobem doraźnego oczyszczenia organizmu, ale ma pewną zasadniczą wadę. Otóż oczyszczanie wiąże się z wydalaniem do przewodu pokarmowego dużych ilości toksyn, które- ze względu na brak błonnika pokarmowego-nie są transportowane w kierunku odbytu, więc zalegają w jelitach, skąd są wchłaniane do organizmu. By temu zapobiec, zalecane są lewatywy, które jednak nie usuwają toksyn z całego przewodu pokarmowego, szczególnie żołądka i jelita cienkiego, a jedynie z końcowego odcinka przewodu pokarmowego- z jelita grubego. Tych wad pozbawiona jest głodówka bez głodowania.

Dieta arbuzowa
Długość diety powinna wynosić 5 – 7 dni. Jej podstawą są koktajle błonnikowe z dodatkiem arbuzów, które można pić w dowolnych ilościach, jeśli tylko przyjdzie na nie ochota. Poza koktajlami, można jeść arbuzy, także w dowolnych ilościach.

Dietę można przeprowadzić 1 – 3 razy w roku w sezonie dojrzewania arbuzów, czyli od połowy czerwca do końca września.

Istota głodówki bez głodowania
Dieta arbuzowa jest w istocie głodówką, gdyż nie dostarcza organizmowi dostatecznej ilości kalorii, zmuszając go tym samym do wykorzystania zapasów energii w postaci tkanki tłuszczowej, jednak dostarcza mu ważne w procesie oczyszczania substancje: wodę, błonnik, witaminy i minerały zawarte w koktajlach, a także witaminy wytwarzane przez bakterie acidofilne w jelicie grubym.

Korzyści z przeprowadzenia głodówki bez głodowania
Celem tej specyficznej głodówki jest odkwaszenie organizmu, co ma zasadniczy wpływ na jego funkcjonowanie. Dodatkową korzyścią jest pozbycie się 3 – 5 kilogramów zbędnych substancji- patologicznego śluzu i kamieni kałowych, a także tłuszczu.

Autor: Józef Słonecki
Źródło: www.bioslone.pl