Dietetyk na straży Twojej diety

Kiedy wiesz, że masz ogromne problemy ze zrealizowaniem swoich postanowień noworocznych, wybierz się do specjalisty. Dobry dietetyk sprawi, że będzie Ci się chciało walczyć ze zbędnymi kilogramami.

„Nie mam się w co ubrać! Ta sukienka jest na mnie za mała!” – ile razy zdenerwowana przeszukiwałaś szafę w poszukiwaniu odpowiedniego stroju, który nie wyglądałby jak po młodszej siostrze? Wybierz się do dietetyka zamiast kombinować kolejny raz z dietami wątpliwej jakości, po przeprowadzeniu których możesz poważnie osłabić swój organizm.

Specjalista, po uprzednim wywiadzie, odpowiednio rozpisze jadłospis w taki sposób, by nie zabrakło w nim niezbędnych witamin i składników odżywczych. Zaproponuje również zestaw ćwiczeń najbardziej odpowiednich dla Ciebie. Może warto się wybrać?

Bardzo motywujące są wizyty kontrolne u specjalisty. Systematyczne ważenie się i obserwowanie pomniejszania się tkanki tłuszczowej dodatkowo motywuje do działania. Z czasem ćwiczenia już tak nie męczą – spokojnie możemy na nie przeznaczyć nieco więcej czasu.

Najważniejsze jednak jest to, że dietetyk układa dietę w taki sposób, że nie czujemy głodu. Taka dieta nie sprzyja występowaniu efektu jo-jo, zmory każdej z nas. Wiem, że dobra dieta, to zdrowa dieta.

Tym, którzy mają problemy z zabraniem się do działania, jak najbardziej mogę podpowiedzieć wizytę u specjalisty.