Dieta Dla Zdrowia

Woda życia

Pamiętać należy, że organizm człowieka składa się z około 70 procent wody, obrazuje to, że jej ilość jest niezmiernie ważna dla naszego funkcjonowania.

W naszym organizmie istotną rolę spełania gospodarka wodna. Reguluje ona wszystkie procesy życiowe, między innymi utrzymuje naszą skórę w odpowiednim poziomie nawilżenia, wspomaga przemianę materii, pracę mózgu i wiele innych. Dlatego tak ważne jest jej dostrczenie w odpowiednich ilościach, czyli około 2- 3 litrów dziennie. Pamietać należy, że do naszego organizmu dostarczamy ją w formie jedzenia i napojów, w tym herbaty, wody mineralnej, której samej powinno się dostarczyć około 1,5- 2 litrów dziennie. Pamiętać należy, że ważny jest jej odpowiedni skład, zawartość soli mineralnych, odpowiednich pierwiastków, który to dobieramy w zależności od naszej kondycji, wieku i stanu zdrowia.

Skład wód mineralnych jest różny. Większość wód zawiera od 200 do 500 mg mikroelementów na litr wody. Z kolei wody wysokozmineralizowane nawet do 4000 mg na litr. Jednak te nie są wskazane dla każdego, należy zatem przed jej wypiciem zasięgnąć opinii lekarza.

Dla osób dbających o figurę ważny jest fakt, iż wypicie około 2 litrów wody w ciągu dnia, wspomaga przemianę materii, a tym samym odchudzanie. Wodę należy popijać małymi łykami w ciągu dnia, a przed samymy posiłkiem można wypić szklankę wody, co spowoduje, że na zamierzony posiłek zjemy na pewno mniej.

Picie wody można wspomagać sokami owocowo-warzywnymi, które oprócz wody zawierają witaminy i poprawiają stan naszego zdrowia.

Należy zatem pamiętać, że woda to zdrowie- oczyszcza, upiększa i wspomaga odchudzanie. Nie rezygnujmy z niej, a wręcz przeciwnie wypracujmy sobie nawyk popjania jej w ciągu dnia,a efekty będą wkrótce dostrzegalne.

Autor: karola85

Oceń artykuł

 • Ocena: 5/5
 • Głosów: 1

Komentarze (2)

 • Hania2011/06/01 13:14

  Ważna woda

  w upalne dni warto pi dużo wody, bo odwolnienie moze być tragiczne w skutkach.

 • milka2011/05/31 12:22

  Pić!

  Zwłaszcza przy tych upałach trzeba dużo płynó przyjmować. A najlepiej wody mineralnej, bo jak artykuł mówi to samo zdrowie!

Dodaj komentarz

Twoje komentarze będą bardziej wiarygodne, gdy się zarejestrujesz!
Dodatkowo zrobimy dla Ciebie darmową analizę Twojego sposobu odżywiania.

(wymagane)

(wymagany - nie będzie wyświetlany)

(wymagany)