Dieta Dla Zdrowia

Witamina E - ochrona przed mrozem i przepis na młodość

Lekarze i naukowcy do dnia dzisiejszego nie odkryli stu procentowego wpływu tej witaminy na nasz organizm .Wiemy jednak, że ma bardzo pozytywny wpływ na nasze ciało.

Każdy z nas ma własne indywidualne sposoby na radzenie sobie z zimnem. Najczęstszym i sprawdzonym sposobem na niskie temperatury jest ubieranie się na tzw. "cebulkę". Ciepłe kąpiele na krótki czas są w stanie rozgrzać nas i sprawić, że czujemy się lepiej. Istnieje jednak sposób, na rozgrzanie naszych organizmów za pomocą stosowania odpowiedniej diety.

Głównym jej składnikiem okazuję się być witamina E. Witamina E jest głównym antyoksydantem który chroni komórki przed utleniaczami. Bierze udział w dostarczaniu składników odżywczych do komórek. Wzmacnia ścianę naczyń krionośnych oraz chroni czerwone krwinki przed przedwczesnym rozpadem,obniża nawet o 40% ryzyko wystąpienia chorób układu krążenia takich jak miażdżyca, choroba niedokrwienna serca czy zawał, wpływa na polepszenie krążenia krwi, a co za tym idzie likwiduje dokuczliwe, nocne skurcze mięśni łydek, ponieważ neutralizuje wolne rodniki, zaliczana jest do grupy substancji, obok witamin A i C, zapobiegających powstawaniu zmian nowotworowych, pomocny okazał się również jej wpływ na dolegliwości związane z menopauzą. Przyjmowanie witaminy E często zapobiega uderzeniom gorąca, bólom czy poczuciu rozbicia i niepokoju. Wykorzystywana jest też do leczenia męskiej bezpłodości, zaburzeń mięśniowych. Korzystnie wpływa także na cerę. Nazywana jest witaminą młodości, ponieważ polepszając ukrwienie tkanek wpływa na lepszy wygląd skóry. Jest nieoceniona w leczeniu blizn po oparzeniach gdyż przyspiesza tworzenie się nowej tkanki. Dym tytoniowy sprzyja degradacji witaminy E.

Zapotrzebowanie człowieka na tą witaminę wynosi 8 - 13 mg na dobę.


Dzięki spożywaniu pokarmu bogatego w witaminę E  możemy wspomóc organizm w radzeniu sobie z mrozem.

Autor: michal
Źródło: wikipedia,wirtualna polska

Oceń artykuł

  • Ocena: 5/5
  • Głosów: 1

Komentarze (0)

    Brak komentarzy do tego artykułu.

Dodaj komentarz

Twoje komentarze będą bardziej wiarygodne, gdy się zarejestrujesz!
Dodatkowo zrobimy dla Ciebie darmową analizę Twojego sposobu odżywiania.

(wymagane)

(wymagany - nie będzie wyświetlany)

(wymagany)