Dieta Dla Zdrowia

Walka z cellulitem

Niestety cellulit to zmora wielu kobiet. Jak mówią lekarze ma go około 80% kobiet mieszkających w krajach rozwiniętych a przyczyną jego powstania jest zła dieta, brak ruchu czy otyłość. Jak rozpoznać cellulit? Z postawieniem diagnozy nie jest trudno, cellulit widać gołym okiem, choć to zależy od jego stadium. Jeśli twoja tkanka tłuszczowa jest gładka, nie jest pofałdowana możesz odetchnąć z ulgą, gdyż cellulit cię ominął, jednak jeśli chcesz zobaczyć, czy nie jesteś na złej drodze do jego rozwinięcia możesz złapać delikatnie tył nogi, bo tam na ogół jest ona najbardziej widoczny, i delikatnie ściągnąć skórę. Jeśli widzisz, że twoja skóra ma grudki, zacznij walkę z cellulitem.

Cellulitis a cellulit

To zupełnie dwie odrębne sprawy. Ten pierwszy to schorzenie będący stanem zapalnym tkanek podskórnych i jego leczenie odbywa się za pomocą antybiotyków. Skóra przybiera kolor czerwony, jest obrzęknięta, bardzo boli. Z takim stanem należy zwrócić się o pomoc do lekarza.

Skąd się bierze cellulit?

Rozwinięciu cellulitu sprzyja otyłość, jednak mają go nie tylko osoby puszyste. Dużo szczupłych pań skarży się na tę dolegliwość. Piszę- pań, ponieważ mężczyźni go nie mają. Za wszystko odpowiedzialne są geny. W naszych komórkach odkłada się tłuszcz, z biegiem lat komórek nam nie przybywa, jednak gromadzimy w nich zbędny tłuszcz, który z kolei ma szansę na spalenie się, jeśli nasz organizm będzie miał szansę czerpać z magazynów. Naukowcy podają, iż to geny decydują jaka ilość receptorów wiążących tłuszcz znajduje się w naszych komórkach tłuszczowych.

Oprócz genów ważną rolę odgrywają także hormony, stąd cellulit może powstać zarówno w trakcie dojrzewania, ciąży jak i nawet menopauzy-a więc w czasie największych burz hormonalnych. Rozwojowi cellulitu przysłużyć się może antykoncepcja hormonalna. Uważać należy także na czas dorastania, zmiany figury z dziewczęcej na kobiecą, warto wówczas zwracać szczególną uwagę na masę ciała.

Walka z cellulitem

Brak ruchu sprzyja jego powstawaniu a siedzący tryb życia tworzy tak zwany ?pseudo cellulit?, który nim nie jest. Ze względu na długie przebywanie w pozycji siedzącej nasze pośladki wiotczeją, spada bowiem napięcie mięśni, co powoduje zmianę ich wyglądu i kształtu. Warto zatem zadbać o dostarczenie naszemu ciału ruchu, spalimy wówczas zbędne kalorie a także zapewnimy odpowiednie krążenie.

Dieta antycellulitowa

Najodpowiedniejszą jest dieta wysokobiałkowa, unikanie tłuszczów zwierzęcych i węglowodanów. Białko znaleźć można w roślinach strączkowych, białym chudym serze, jajach. Unikać należy kurczaków, gdyż wiele z nich jest karmionych hormonami a te z kolei mogą wywołać cellulit nawet u mężczyzn. Wskazane jest przy tym jeść dużo owoców i warzyw.

Zabiegi antycellulitowe

W walce z cellulitem sprawdzają się masaże, które pobudzają krążenie a także zaaplikowanie w skórze, poprzez wstrzyknięcie, substancje, które działają na tłuszcz, ale i w tym wypadku nie odstępujemy od masażu. Wszystkie czynności związane z walką z cellulitem, a więc najczęściej dostarczanie skórze kosmetyków antycellulitowych powinny być połączone z masażem oraz owinięciem skóry w rozgrzewający kompres.
Wzmagając się z cellulitem warto pamiętać, ze nic nie działa tak skutecznie jak chęć pozbycia się jego. Warto zatem poświęcić kilka chwil w ciągu dnia na ćwiczenia, zwracać uwagę na swoją codzienną dietę a wszystko to po to, by móc cieszyć swoje, i nie tylko swoje, oczy pięknymi nogami bez tak zwanej ?skórki pomarańczowej?.


Autor: Stefanidos

Oceń artykuł

 • Ocena: 5/5
 • Głosów: 72

Komentarze (4)

 • emo2011/06/03 21:34

  celulit :(

  mam straszny celulit. teraz przynajmniej wiem jak sobie z nim poradzić

 • łukasz2011/06/03 21:03

  o co tyle krzyku?

  i tak jesteście piękne, drogie Panie :) więc o co tyle krzyku? :)

 • kala2011/06/01 21:48

  zgadzam się!

  kurczaczki normalne ok - zgadzam się w 100 procentach. ale wiadomo, że nie wiadomo, co kupujemy. a nóż widelec te kurczaczki były karmione hormonami

 • zośka2011/06/01 21:42

  kurczaki?

  "należy kurczaków, gdyż wiele z nich jest karmionych hormonami a te z kolei mogą wywołać cellulit nawet u mężczyzn" - naprawdę? przecież piersi z kurczaka są bardzo zdrowe. niskokaloryczne i smaczne

Dodaj komentarz

Twoje komentarze będą bardziej wiarygodne, gdy się zarejestrujesz!
Dodatkowo zrobimy dla Ciebie darmową analizę Twojego sposobu odżywiania.

(wymagane)

(wymagany - nie będzie wyświetlany)

(wymagany)