Dieta Dla Zdrowia

Sposób na opuchnięte oczy

To koszmar każdej kobiety: podpuchnięte oczy. Nawet jeśli spałaś odpowiednią ilość godzin, możesz zetknąć się z tym problemem. Jest kilka sposobów, aby na to zaradzić.

Prawda jest taka, że to jak żyjemy, co jemy i pijemy wpływa zasadniczo na nasz wygląd. Prawdopodobnie większość współczesnych kobiet doskonale zdaje sobie z tego sprawę. Tyle, że wiedza teoretyczna to jedno, a praktyka to już zupełnie co innego. Co sprawia, że nasze spojrzenie o poranku zamiast epatować radością i blaskiem, straszy zmęczeniem i siną obwódką pod okiem? Pół biedy, jeśli poprzedni wieczór spędziliśmy w klubie, wtedy można jeszcze znaleźć jakieś usprawiedliwienie, ale co robić w przypadku, kiedy zrobiliśmy wszystko dobrze?

Na pewno warto zastanowić się nad tym, co jemy na kolację i o której przyjmujemy ostatni posiłek. Nie warto zostawiać na koniec dnia ciężkostrawnych dań - nikt po takiej uczcie nie będzie wyglądał dobrze rano. W końcu nasz organizm będzie musiał walczyć trawiąc nieprzyjazny posiłek przez całą noc, zamiast odpoczywać i regenerować się. Zatem unikajmy zbyt słonej i ostrej diety, zarówno w dzień, a już na pewno na wieczór.

Opuchnięte oczy to także przyczyna zbyt słabej cyrkulacji limfy i zaburzeń w krążeniu lub chorób nerek. Nie ma co ryzykować, warto zasięgnąć porady specjalisty. Jeśli chodzi o słynny masaż limfatyczny, możemy go sobie zaaplikować we własnej łazience przed lustrem. Wystarczy nakremować umytą i oczyszczoną twarz. Następnie palcami wskazującymi dłoni uciskamy lekko miejsce zewnętrzne tuż przy kości oczodołu zewnętrznej). Po lekkim uścisku robimy delikatne trzy ruchy okrężne (w jednym kierunku), potem przesuwamy palce w część dolną (mniej więcej środek oka- ale pamiętajmy poruszamy się po kości!) i powtarzamy zabieg. Kolejny przystanek, to kącik wewnętrzny oczu, a następnie środek łuku brwiowego. Na koniec- nie odrywając palców, przesuwamy limfę poniżej uszu w kierunku węzłów chłonnych. Cały zabieg powtarzamy trzykrotnie. Regularnie stosowany poprawi wygląd naszej twarzy i sprawi, że spojrzenie odżyje. Ale uwaga: cały zabieg należy wykonywać bardzo delikatnie i z wyczuciem. Oczywiście nie zapominajmy o dobrej diecie!

Autor: Blaum
Źródło: Porada udzielona przez profesjonalną dermokosmetolog

Oceń artykuł

 • Ocena: 1/5
 • Głosów: 1

Komentarze (3)

 • syla_sala2011/05/23 18:05

  rumianek - rozjasnianie

  prawda, rumianek moze zrobić "rzęsy-blond"

 • zocha2011/05/19 21:36

  rumianek

  ciekawe, chociaż ja na opuchnięte oczy stosuję rumianek. muszę tylko uważać, bo rumianek może rozjaśnić rzęsy

 • VoyaJa2011/05/18 21:48

  Ważny powód

  A ja myślę, że zalezy od czego są spuchnięte: od alergii, kataru, płaczu, zmęczenia monitorem? Na każde z opuchnięć jest inne rozwiązanie. Ale doceniam poruszenie drażliwego tematu.

Dodaj komentarz

Twoje komentarze będą bardziej wiarygodne, gdy się zarejestrujesz!
Dodatkowo zrobimy dla Ciebie darmową analizę Twojego sposobu odżywiania.

(wymagane)

(wymagany - nie będzie wyświetlany)

(wymagany)