Dieta Dla Zdrowia

Relaks - konieczność czy przywilej

Wypoczynek - czynność konieczna do prawidłowego funkcjonowania w codziennym życiu. Warto by się zastanowić czy w obecnych czasach jest to przywilej, czy raczej konieczność by móc w pełni korzystać z życia.

Nasze codzienne życie wygląda chyba podobnie dla każdego: pobudka - praca - obowiązki - kolacja - sen i tak conajmniej pięć dni w tygodniu. Sobota przeznaczona jest na porządku domowe, niedziela na odwiedziny rodzinne lub realizację zaległych prac. A kiedy w tym wszytkim czas na odpoczynek? Relaks jest konieczny do prawidłowego funkcjonowania w codziennym życiu. Stres i przemęczenie sprawiają, że wykonywanie naszych codziennych czynności i obowiązków sprawia nam z każdym kolejnym dniem coraz więcej trudności. Nie potrafimy się skupić, popełniamy coraz więcej błędów, a każde nowe wyzwanie zamiast nas cieszyć i pobudzać do działania, zniechęca nas do jakiejkolwiek aktywności. Niestety przy tak dużej ilości obowiązków, z którymi każdy z nas spotyka się na co dzień, powstaje pytanie, kiedy znaleźć czas na wypoczynek. Prawda jest taka, że relaks dla większości z nas jest obecnie przywilejem, na który możemy pozwolić sobie tylko raz na jakiś czas i z pewnoscią jest to stanowczo zbyt mało, w stosunku do czego czego potrzebuje nasz organizm. A prawdę powiedziawszy każdy z nas potrzebuje wypoczynku tak samo jak jedzenia czy picia. Dlatego warto się czasami zastanowić nad tym, co tak naprawdę jest ważniejsze - sprzątnięcie mieszkania czy może długi spacer po parku. I co ciekawe, po spacerze przypuszczalnie i tak sprzątniemy to mieszkanie i to dużo szybciej i z większym zapałem.

Autor: Dominika Chmiel

Oceń artykuł

 • Ocena: 5/5
 • Głosów: 13

Komentarze (2)

 • martka2011/05/15 21:43

  to jest to!

  parafrazując pewne hasło reklamowe, mogę powiedzieć: relaks to jest to!

 • inka2011/05/12 07:27

  :)

  ZAWSZE JEST CZAS NA RELAKS! DLA CHCĄCEGO NIC TRUDNEGO! RELAKS TO POWRÓT Z PRACY PRZEZ PARK, TO CZYTANIE KSIĄŻKI PRZED SNEM, ROZMOWA Z PRZYJACIELEM...

Dodaj komentarz

Twoje komentarze będą bardziej wiarygodne, gdy się zarejestrujesz!
Dodatkowo zrobimy dla Ciebie darmową analizę Twojego sposobu odżywiania.

(wymagane)

(wymagany - nie będzie wyświetlany)

(wymagany)