Dieta Dla Zdrowia

Pielęgnacja tłustej skóry

Przyczyną tłustej skóry jest nadmierne wydzielanie sebum.

Mówiąc najprościej przyczyną tłustej skóry jest nadmierne wydzielanie sebum. Jest to oleista substancja, która jest naturalnie wytwarzane przez nią. Jak w większości rzeczy, nadmiar jest niewskazany i zbyt duża ilość sebum też jest niewskazane. Prowadzi bowiem ono do zatykania porów skóry, co skutkuje nagromadzeniem martwych komórek i powstawania zaskórników, wyprysków i trądziku.

Ponadto, skóry tłustej nie wygląda zbyt zachęcająco, bo  powoduje błyszczenie twarzy zwłaszcza wzdłuż nosa, czoła i podbródka. Większość produktów do pielęgnacji skóry tłustej jest wolnych od oleju, jednak zawsze dobrze jest sprawdzić składników produktu, zanim rzeczywiście się go kupić.

Jest to szczególnie ważne, jeśli produkt jest oznaczony jako "odpowiedni dla wszystkich typów skóry", zamiast "dla tłustej skóry". Pielęgnacja skóry tłustej rozpoczyna się z użyciem środka czyszczącego. Jednak nie wszystkie środki będą działać.

Podstawowym celem jest usuwanie nadmiernego łoju lub oleju z powierzchni skóry. Jednakże nie powinno prowadzić to do całkowitego usunięcia ropy, bo to po prostu pobudza gruczoły łojowe do zastąpienia go nowym. Kolejnym krokiem w pielęgnacji skóry tłustej może być łagodny balsam.

Jeśli zdecydujesz się na niego, należy znów sprawdzić, czy nie zawiera oleju, wosku i lipidów. I kolejna ważna sprawa. Nie dotykaj wciąż skazy (w rzeczywistości, nie należy dotykać ich w ogóle), bo to prowadzi do zaostrzenia choroby.

Autor: pysia

Oceń artykuł

Komentarze (1)

  • Elżbieta2011/09/08 13:12

    Pielęgnacja tłustej skóry

    Bardzo ciekawy artykuł

Dodaj komentarz

Twoje komentarze będą bardziej wiarygodne, gdy się zarejestrujesz!
Dodatkowo zrobimy dla Ciebie darmową analizę Twojego sposobu odżywiania.

(wymagane)

(wymagany - nie będzie wyświetlany)

(wymagany)