Dieta Dla Zdrowia

Pięćdziesiątka to nie powód do strachu!

Gdy spojrzałam w kalendarz i stwierdziłam, że właśnie kończę pięćdziesiąt lat, myślałam, że świat się kończy!

Gdy kończyłam pięćdziesiąt lat, pomyślałam sobie- Boże to już. Jestem stara i nic tego nie zmieni. Tylko dlaczego tak szybko? Miałam zrobić przyjęcie, ale pomyślałam sobie, że nie ma z czego się cieszyć. Starość i już.

Po kilku godzinach przyszło jednak orzeźwienie. Kiedyś byłam piękna i młoda, a teraz mogę być piękna i dojrzała! To jak z samochodem- nawet najnowszy i najpiękniejszy samochód, gdy o niego nie dbamy i nie dopieszczamy, po kilku latach może wyglądać jak kupa rdzawego nieszczęścia. A gdy będziemy go szanować i dbać o niego czule, to po wielu latach nawet ten najskromniejszy samochodzik będzie się prezentował jak najnowszy model Mercedesa.

No babo- do roboty! Pomyślałam sobie i...zaczęłam od diety. Codziennie rano zajadam płatki owsiane z owocami. Pyszota- mimo, że pierwszy raz jadłam je lekko pokrzywiona. Dużo wody mineralnej do picia. Dużo warzyw i owoców. Mniej mięcha! Oczywiście w odstawkę poszły wszystkie używki: papieroski, kawka i mocna herbata. Do mycia żele nawilżające- precz z wodą do mycia twarzy! Mleczko i tonik, a potem dobry kremik. Bo jak mawiała moja babcia, na swoim własnym chłopie i kremie nie warto oszczędzać! No i ruch. Kijki pod pachę, chłopinę pod rękę i do parku na wedrówkę. Swoją drogą te kijaszki to dobry wynalazek! Dużo snu, uśmiech i czas na swoje pasje- książki moje ukochane. Po tygodniu czułam się jak sarenka- lżejsza i skoczniejsza. Po dwóch jak Królewna Śnieżka obudzona z długiego snu pocałunkiem przez pięknego królewicza (wstrętna i zaspana żaba poszła spać).

Po kilku tygodniach czuję się jak najnowasza wresja Maybacha. Mercedes może mi uszczelki smarować! Kochane żuczki- jestem piękna i młoda. Od moich pamiętnych urodzin minęły trzy lata, a ja jak Miss Świata! Nie boję się przemijania. Bez strachu patrzę w kalendarz, chociaż nie nazywam się Sophia Loren! Kochane żuczki- wesołe jest życie staruszki, chcieć tylko trzeba, chcieć!

Autor: jolunia559

Oceń artykuł

 • Ocena: 4/5
 • Głosów: 4

Komentarze (2)

 • Anele2015/07/09 20:15

  jFs1KJAilZ

  Liško, když se tu mluvilo aa otve9m vzehldu, nedalo mi to a musela jsem se podedvat. Teď jsi asi ztratila kousek sve9 anonymity, třeba tě budou na ulici pozne1vat cized lide9 :DZaujalo mě, že jsem ti trochu podobne1, tak si tu hned musedm přihře1t poledvčičku, když se tu chve1led tvůj vzhled. Brfdle nosedm taky, ale až v poslednedch letech. Ale nos me1š mnohem hezčed. Je1 jsem se s tedm svfdm frňe1kem něco natre1pila (a okoled občas tre1pilo mě).A na tělo by to chtělo de1t si trochu do těla, jestli s nedm nejsi spokojene1. Taky si to sama furt ředke1m, že celfd den prakticky sededm na zadku. Snad mě nadche1zejedced jaro vyte1hne z dedry a něco podniknu :)

 • kala2011/05/18 09:34

  grtuluję!

  "na swoim własnym chłopie i kremie nie warto oszczędzać" - świetny tekst! gratuluję podejścia do tematu! rewelacyjny tekst! taki pozytywny, optymistyczny.... dawno nie miałam takiego rogala na twarzy podczas czytania. Pani Jolu, zaraża Pani szczęściem :)

Dodaj komentarz

Twoje komentarze będą bardziej wiarygodne, gdy się zarejestrujesz!
Dodatkowo zrobimy dla Ciebie darmową analizę Twojego sposobu odżywiania.

(wymagane)

(wymagany - nie będzie wyświetlany)

(wymagany)