Dieta Dla Zdrowia

Niesamowity Hotel Zamek Ryn**** perła mazur!

Tam, gdzie błękit jezior przeplata się z soczystą zielenią traw, a radosne trele ptaków współgrają z miarowym szumem drzew pachnących mchem i żywicą, wznosi się Hotel ZAMEK RYN****- miejsce, w którym bije serce Mazur, a wszechobecny duch historii sprawia, że czas staje w miejscu. Ten unikatowy luksusowy obiekt  to harmonia  pieczołowicie odrestaurowanego XIV- wiecznego Zamku Krzyżackiego i nowatorskich rozwiązań designerskich, jakich Goście nie odnajdą w żadnym innym miejscu w Polsce.

Hasłem przyświecającym obiektowi  jest legendarna gościnność, mająca swoje odzwierciedlenie w komponowaniu zarówno relacji z Klientem jak i wnętrz.. Aranżacyjna metamorfoza drugiego  co do wielkości zamku w Polsce na  jeszcze bardziej klimatyczny obiekt spełniający najwyższe standardy to nie lada wyzwanie architektoniczne. Dzięki wielu inwestycjom i  wprowadzonym usprawnieniom do dyspozycji Gości oddaje łącznie 170 pokoi  w samym Zamku, kameralnej Willi Pod Zamkiem lub znajdującym się nad czarownym Jeziorem Ryńskim Gościńcu Ryński Młyn. Wkomponowane w  autentyczne zabytkowe wnętrza cztery skrzydła: Rycerskie, Komturskie, Więzienne i Myśliwskie, różnią się od siebie usytuowaniem, kształtem i wielkością (nie ma dwóch takich samych pokoi).

Każde ze  Skrzydeł tworzy odrębną fantazyjną część, co sprawia, że do Zamku można przybyć co najmniej cztery razy i za każdym razem mieszkać w odmiennej kolorystyce. W Skrzydle Rycerskim to kojące kremowe barwy, w Komturskim stateczny granat mieszający się ze złotem, w Myśliwskim ożywcza zieleń, w Więziennym surowa szarość i czerń. Każdorazowo stylowe palisandrowe meble ocieplają wnętrza, a unikalne złote dodatki czynią pobyt i odpoczynek iście królewskim. Pieczołowicie odrestaurowane fragmenty gotyckich portali i sklepień dodają wnętrzom smaku i niepowtarzalności, a  zbiór oryginalnych elementów uzbrojenia, charakterystycznych dla wojsk prominencji wschodniej i wojska słowiańskiego - to tylko niektóre z atrakcji, jakie czekają zwiedzających Gości. Wśród zgromadzonych eksponatów znaleźć można niezwykłe przedmioty: hełmy i szyszaki normańskie (X-XI w.), topory, czekany (IX-X w.), topory rycerskie, włócznie na zwierza (VIII-XII w.), miecze półtoraręczne, będące na uzbrojeniu wojsk krzyżackich i polskich (XII-XIII w). Chlubą Zamku jest bez wątpienia zadaszony Dziedziniec Hotelu ZAMEK RYN****. To  najbardziej olśniewająca i reprezentacyjna sala obiektu; na nim spełnia się nawet najbardziej szalone marzenia  i fantazje Gości. 950 metrów kwadratowych powierzchni i 8 metrów wysokości pod zniewalającym baldachimem i w otoczeniu gustownych żyrandoli, z historycznymi znaleziskami wyeksponowanymi i podświetlonymi w podłodze, zapierają dech w piersiach i dają ogromne możliwości aranżacyjne. Zgodnie z dawnym obyczajem to newralgiczne miejsce i swoista dusza Zamku. To właśnie na Dziedzińcu mają miejsce najważniejsze wydarzenia kulturalne i rozrywkowe: od rozbrzmiewających zgrzytem mieczy i chrzęstem zbroi turniejów rycerskich, przez mieniące się feerią barw i staropolskich smaków biesiady w wypożyczanych przez  Zamek strojach z epoki czy pobudzające wyobraźnię koncerty muzyki dawnej i współczesnej, aż do profesjonalnie przygotowanych targów i wystaw.

W usytuowanej w najstarszej i najbardziej magicznej części XIV- wiecznego zamku krzyżackiego dwusalowa Restauracja Refektarz i Wielki Refektarz  hołduje  najznakomitszym tradycjom kulinarnym. Znajdujące się na ścianach kandelabry i bogata ornamentyka tworzą wizualną rozkosz współgrającą z rozkoszami podniebienia. . Hotel ZAMEK RYN**** to bowiem dawna siedziba komtura, w  której rycerze zakonni jadali zwierzynę i ryby z okolicznych lasów i jezior, zobowiązuje do obyczajnego zachowania odzwierciedlającego się zarówno w wykwintności na stole jak i bardzo pieczołowitym przygotowaniu potraw. Każda pora roku staje się idealnym powodem do inspiracji kulinarnych. Wiosną przygotowuje się  szparagi, raki i pieczoną jagnięcinę. Latem dominują dania kuchni wegetariańskiej. Jesiennymi specjalnościami są potrawy z grzybów i dziczyzny (borowiki, rydze, jelenie, dziki, bażanty). Zima natomiast to popisy kuchni słowiańskiej, czyli pierogi, pyzy, knedle, a także aromatyczne babki ziemniaczane. Przez cały rok zamkowy cukiernik potrafi wyczarować cuda w postaci ciast, tortów i deserów z rozpływającej się w ustach czekolady, pachnących i świeżych owoców i najwyższej jakości składników.

Gościniec Ryński Młyn oczaruje tych, dla których jednakowo ważne są doznania podniebienia i atmosfera odwiedzanego miejsca. Został gruntownie odrestaurowany, by zaskoczyć Gości zarówno niezwykłością wystroju (ręcznie malowane meble, klimatyczne zasłony) jak i potraw opartych na tradycyjnych recepturach. Już od wejścia powitają Państwa piękne Karczmarki, częstując regionalnym smalcem i ogórkami zatapianymi w beczkach tamtejszej spiżarni. Świeżo pieczony pachnący chleb w różnych smakach będzie stanowił znakomity dodatek zarówno do smakowitych ryb jak i rozpływających się w ustach golonki czy żeberek. Smakosze potraw z rusztu będą mogli uczestniczyć w grillowaniu na tarasie z zapierającym dech widokiem.  Uroku i smaku serwowanym Państwu daniom dodaje sposób ich podania - gliniana zastawa jak i wyśmienite trunki. Pierogi, babkę czy kiszkę wzbogacą Państwo smakiem pszennego piwa. Koneserom trunków proponujemy także szeroka gamę miodów i win do wielogodzinnej degustacji.

Smak potraw uwypuklają specjalnie wyselekcjonowane wina zgromadzone w znajdującej się w piwnicach Hotelu ZAMEK RYN**** winiarni, gdzie znajduje się blisko 130 ich gatunków. To miejsce, gdzie tajniki magicznego świata win zgłębia się sensorycznie podczas indywidualnych degustacji lub warsztatów winiarskich. Unikatowość miejsca podkreślają sklepienia łukowe i fakt, że ? poza obiektem-  są dostępne wyłącznie w wybranym winiarskim rejonie Europy. Pod stworzonym z myślą o Gościach Zamku winem domu Castello Ryn kryją się soczyste Sangiovese  Rubicone oraz lekkie Chardonnay; etykieta na butelkach tegoż wina przedstawia szkic okazałego zamku w Rynie. W gamie win hotelu znajdują się zaskakujące wina dynamiczne, trunki  serwowane na dworze króla Hiszpanii czy osobliwe zielone wino portugalskie. Czyni się także starania o trunek ?papieski? z certyfikatem Jana Pawła II, którego butelek produkuje się tyle, ile dni trwał pontyfikat papieża Polaka.

Jedyne w swoim rodzaju sale to również Wielki Kapitularz i Kapitularz- w których najbardziej czuje się oddech historii. Zachowane autentyczne fragmenty tynków i muru oraz wszechobecne zbroje nadają organizowanym w nich wieczorom niepowtarzalny nastrój. Hotel ZAMEK RYN**** to jedno z najbardziej fascynujących miejsc w Polsce, o którego magii najlepiej przekonać się osobiście.

www.zamekryn.pl

 

 

Autor: Hotel Zamek Ryn****

Oceń artykuł

 • Ocena: 5/5
 • Głosów: 1

Komentarze (2)

 • q8udoj58re2016/11/21 19:45

  y9mwfkzpa9

  7w8kpf78i3 tbxndib9si b7yfxo1t9s [url=http://iex19l6a9.com]6j4tv3l41f[/ur l] [url=http://1qefttic3m3mj25i8kj.com]8xgr 0ai866[/url] [url=http://r1h39yvs9kmwqu.com]2rhbtdyfg 7[/url] http://xseccr9wc6lkc.com http://c9fjlsxb9m112mwr5.com http://av7olbrfc6.com

 • RS Gold2016/03/12 14:09

  https://runescape2007golds.wordpress.com /2015/06/09/runescape-slayer-belt/

  you have a good sense of humor.

Dodaj komentarz

Twoje komentarze będą bardziej wiarygodne, gdy się zarejestrujesz!
Dodatkowo zrobimy dla Ciebie darmową analizę Twojego sposobu odżywiania.

(wymagane)

(wymagany - nie będzie wyświetlany)

(wymagany)