Dieta Dla Zdrowia

Moje boje

Aby zrzucić kilka zbędnych kilogramów trzeba oprócz odpowiedniej diety mieć też dobrą motywację. Oto moje przemyślenia w tym temacie.

Witam wszystkich zainteresowanych dietą. Ja też z Nowym Rokiem postanowiłem zrzucić kilka kilogramów, tym bardziej, że po świętach pozostały miłe wspomnienia ale też bagaż w postaci  kilku zbędnych kilogramów. Zdarzało mi się w przeszłości walczyć z nadwagą, ale zazwyczaj przegrywałem, bo stosowałem głodówki i diety niskokaloryczne, które nie dawały długotrwałych efektów i szybko po nich tyłem (efekt jo-jo). Tym razem poradziłem się specjalisty, który polecił mi stosować dietę z obniżoną zawartością tłuszczów i węglowodanów oraz ze zwiększonym udziałem białka jako źródła energii (z 15% do 20-25%). Białko w diecie daje efekt nasycenia, sprzyja obniżeniu trójglicerydów jednocześnie zapobiegając utracie masy mięśniowej. Zmieniłem też podejście do jedzenia. Powtarzam sobie, że człowiek nie po to żyje by jeść, lecz je po to by żyć. Staram się jeść mniej, ale częściej i regularnie (5 razy dziennie), nie jadam w biegu, celebruję i planuję posiłki, Piję dużo niegazowanej wody mineralnej. Zdałem też sobie sprawę, że zmiana nawyków żywieniowych powinna iść w parze ze zmianą trybu życia. Częściej odrywam się od komputera by iść  na siłownię, basen czy biegać. Tylko bowiem dieta w połączeniu z ruchem może przynieść pożądane efekty. No i na koniec dodam, że dostałem potężnego sprzymierzeńca w odchudzaniu: zakochałem się!  To dodatkowy motywator, po prostu muszę i bardzo chcę  teraz fajnie wyglądać aby podobać się lubej. Życzę wszystkim powodzenia.

Autor: teddy
Źródło: Opracowanie swoje

Oceń artykuł

 • Ocena: 5/5
 • Głosów: 6

Komentarze (6)

 • Noor2015/07/14 10:07

  pfH1C8LwpiH

  Rehabilitačne9 pomf4cky, ktorfdch falohou je napraviť, upvraiť orge1novfd defekt alebo čiastočne alebo faplne obnoviť funkciu chorobou postihnute9ho orge1nu. Druhy a postupy rehabilite1cie ze1visia vždy od toho, čo je potrebne9 urobiť v prospech postihnute9ho. Ak ide o telesne postihnute9 dieťa, je potrebne9 ho liečiť, vychove1vať, pripravovať na zaradenie do spoločnosti, ide teda o komplexnfa rehabilite1ciu. Patria sem rf4zne kliny, matrace, molitanove9 kocky, kolieska, valčeky, suche9 baze9ny, plastove9 preliezky, ske1kacie lopty, rf4zne mase1žne ležadle1 a pod.

 • Fili2015/07/10 01:38

  rroiJ98Xi

  Bob, so sorry you're feeling polory. You just bundle up and stay warm indoors. And drink lots of tea. Somehow I think just the heat from the tea soothes the bronchials and sinuses. And yes, chicken soup too! Stay plenty hydrated, and you'll be fine soon! Praying for you old buddy!

 • Shahbaz2015/07/09 18:51

  yUwdKTq3ib

  Gloria, Leslie, Alfredo, Dale, and Chrissy y Keith,Thank you amigos for the kind wisehs and encouragement. I am feeling better but I am going to stay home from work today and recuperate. I can work at my computer here in my house.Dale,I just realized that it has been at least twenty years since I set foot in Topeka. It feels like a lifetime ago. I remember the cold winters spent in my shack on the banks of the Wakarusa River and I shiver. As cold as we think it might get here it never gets down below freezing :)

 • arkadiusz2012/02/09 10:19

  powodzenia

  To powodzenia Teddy życzę, zarówno w odchudzaniu jak i miłości.

 • karolina2012/02/08 11:31

  mobilizacja

  Qrcze, w takim razie muszę się zakochać, nie ma wyjścia...Ale to w maju, na razie otwieram czekoladę do kawki, na to zimno najlepsza.

 • maria2012/02/07 21:44

  ciekawe...

  Podoba mi się postawa autora. Przedstawił w pigułce to co wszyscy niby wszyscy wiedzą, ale nie każdy może się zmobilizować do działania. I jeszcze dodam, że nieco zazdroszczę "lubej" autora. Mój facet na razie nie zrzuca kilogramów(a ma ich za dużo), czyżby mu na mnie nie zależało? Hmmm...

Dodaj komentarz

Twoje komentarze będą bardziej wiarygodne, gdy się zarejestrujesz!
Dodatkowo zrobimy dla Ciebie darmową analizę Twojego sposobu odżywiania.

(wymagane)

(wymagany - nie będzie wyświetlany)

(wymagany)