Dieta Dla Zdrowia

Ludzie w wieku starszym - ćwiczenia a zdrowie

Jaki jest najlepszy sposób na zachowanie zdrowia chyba wie każdy - aktywność fizyczna. Jest ona dużo ważniejsza gdy stajemy się z każdym rokiem starsi.

Aktywność fizyczna ma zbawienny wpływ na nasze zdrowie. Ponadto, wraz ze upływem lat, jej wpływ staje się co najmniej dwu, a nawet trzykrotnie ważniejszy. Pozwala uniknąć wielu chorób, które pojawiają się głównie w starszym wieku, w tym nadciśnienia, chorób wieńcowych i cukrzycy. Dzieje się tak głównie z faktu, iż ćwicząc unikamy otyłości - najwiekszego zagrożenia u osób starszych.

Dodatkowo odrobina ruchu, choćby w postaci krótkiego spokojnego spaceru ma zbawienny wpływ na samopoczucie. Pozwala na lepsze przespanie nocy, a co za tym idzie na lepszą regenerację sił, tak konieczną do poprawnego funkcjonowania. Wpływa pozytywnie na nastrój i spojrzenie na życie, co jak wiadomo, jest również bardzo istotne. To jak nastawiamy się do życia wpływa na to, jak ono rzeczywiście wygląda. Do tego jeśli osoby starsze aktywnie spędzają czas, często spotykaja ludzi takich jak oni sami - wesołych, energicznych, pozytywnie nastawionych do własnej przyszłości. Kontakt z takimi ludzmi działa budująco i pozwala na spokojne patrzenie w przyszłość.

Aktywności które bez narażania zdrowia bez problemów mogą wykonywać ludzie starsi to przykładowo:
-spacery,
-nordic walking,
-basen,
-wycieczki krajoznawcze dostosowane do wymagań osób w starszym wieku,
i z pewnością wiele, wiele innych.

Dlatego nawet jeśli jesteś osobą młodą, to zdając sobe sprawę z korzyści wynikających z aktywnego sposobu życia osób starszych, zadbaj o taki tryb życia dla swojej matki, ojca, dziadka czy babci.

Z pewnością pozwoli on cieszyć się dużo dłużej wspólnymi chwilami, bez kłopotów zdrowotnych ze strony najbliższych.

Autor: Gosiaa

Oceń artykuł

 • Ocena: 5/5
 • Głosów: 18

Komentarze (2)

 • Carrie2016/11/20 13:41

  KiJhCRVKmo

  “…if only we had … “…if only we had intelligence.” Muslims wouldn’t in#.;edr&b8220e…you follow the traditions of people…”. I follow the Gospel through ALL of the prophets and witnesses of the 1600 year record of God to mankind, that His people have followed through 2 covenants for 3500 years.You prostrate yourself to the Quraish pagan’s black stone idol, and??? pray in the “vain repetitions of the heathen” 5 times a day, because an ignorant 7th century illiterate named Muhammad told his followers to. Was this answer helpful?

 • witek2011/05/24 12:58

  OK!

  Warty przeczytania artykuł, cenne rady jak zachować zdrowie i sorawność będąc seniorem.

Dodaj komentarz

Twoje komentarze będą bardziej wiarygodne, gdy się zarejestrujesz!
Dodatkowo zrobimy dla Ciebie darmową analizę Twojego sposobu odżywiania.

(wymagane)

(wymagany - nie będzie wyświetlany)

(wymagany)