Dieta Dla Zdrowia

Krokiem spacerowym po Jurze

Każdy z nas wie, jak ważna w naszym życiu jest aktywność fizyczna. Niestety z wiekiem coraz częściej wybieramy łatwiejsze lenistwo aniżeli ćwiczenia. Mam propozycję aktywną, jakże ciekawą i w dodatku atrakcyjną także dla osób w wieku średnim.

Jestem mieszkanką Śląska i staram się korzystać z wszelkich korzyści z tego płynących. Co za tym idzie wypad weekendowy na Jurę Krakowsko-Częstochowską jest jedną z obowiązkowych pozycji w moim kalendarzu. Piękne tereny, cudowne widoki i możliwość chodzenia po skałkach przez cały dzień jest rewelacyjną sprawą. Dodatkowo można podziwiać skamieliny, które praktycznie możemy znależć na każdym kroku. Uważam, że taki sposób rekreacyjnego spędzania czasu jest idealny dla każdego, niezależnie od wieku.

Ludzie młodzi często wola wypad na siłownię, szybko, intensywnie i tuż pod domem.
Natomiast jeśli jesteś już tak jak ja, w średnim wieku, to myślę że docenisz zalety Jury.
Wszelkie korzyści płynące z pobytu na świeżym powietrzu i do tego możliwość spokojnego spacerowania, w tempie odpowiadającym tylko Tobie.

Do tego możemy zwiedzić pobliskie ruiny, dowiedzieć się czegoś o historii rycerzy, zamkach, bitwach na miecze i czeka nas wiele, wiele innych ciekawych atrakcji. Jeśli do tego wybierzemy odpowiedni termin, możemy zobaczyć turniej rycerski, bądź coroczny pokaz sztucznych ogni.

Zachęcam wszytkich, nawet jeśli nie mieszkacie gdzieś w pobliżu. Weekendowy wypad do Jury jest fantastycznym pomysłem. Na pewno przypadnie do gustu zarówno Tobie, jak i Twojej rodzinie i znajomym, z którymi można spędzić aktywnie i ciekawie czas.

Autor: Gosiaa

Oceń artykuł

 • Ocena: 5/5
 • Głosów: 18

Komentarze (4)

 • Vero2015/07/14 10:10

  aSLG3rM1bs5

  Reblogged this on and commented:Sunday November 18th at 4:30pm come see my docemuntary film following the career of a two-time world boxing champion, Ms. Tori Nelson, at the Alexandria Film Festival in Alexandria VA.

 • Nadine2015/07/10 01:41

  e9yTsouW2

  Uwielbiam Twoje wpisy z cyklu "Na niedzielnym stole..." lubię do nich wracać i zawzzcyaj robię to przez wyszukiwarkę, a jest to dość uciążliwe, dlatego chciałabym zapytać czy nie myślałaś o wprowadzeniu etykiet?

 • Acie2015/07/09 23:19

  41eLp61I9Yk

  Oj to słabiutko, ja wierzę że duch w reszcie naordu nie umarł i jednak jakiś wschf3d czy zachf3d na Koziej zobaczymyVN:F [1.9.20_1166]please wait...VN:F [1.9.20_1166](from 0 votes)

 • Adamo2011/05/26 11:43

  Pre-historia

  Fajnie tam jest, mnie szczególnie cieszą pozostałości z dawnych dziejów - skamieniałości, odciski muszli - kolekcjonuję je. W Jurze można i poszukać i odpocząć.

Dodaj komentarz

Twoje komentarze będą bardziej wiarygodne, gdy się zarejestrujesz!
Dodatkowo zrobimy dla Ciebie darmową analizę Twojego sposobu odżywiania.

(wymagane)

(wymagany - nie będzie wyświetlany)

(wymagany)