Dieta Dla Zdrowia

Kąpiel w słońcu

Dziewczyny lubią brąz- na sobie i na chłopakach, z wzajemnością. Jednakże zdrowa, piękna i trwała opalenizna to nie lada wyzwanie, nie tylko dla słońca! Jak sprawić, by skóra była złota i jędrna, a nie czerwona i złuszczona? Trzeba ją na słoneczną kąpiel odpowiednio przygotować.

Zaufaj UV!

Choć kremy i balsamy z filtrami UV nieco spowalniają nabywanie opalenizny, na pewno niezawodnie chronią ją przed szkodliwym działaniem promieni! Dobór wysokości filtra zależy od karnacji, stanu skóry i zdrowia. Przed zakupem warto poradzić się dermatologa, kosmetyczki lub farmaceuty. Emulsję należy wetrzeć na kwadrans przed wyjściem na słońce i w trakcie opalania ponowić nałożenie ochronnej warstewki. Ważne, by po kąpieli słonecznej skórę delikatnie oczyścić z resztek kosmetyków.

W porę!

Skóry nie należy eksponować w godzinach szczytu! Najlepszym czasem na opalanie jest wczesne popołudnie. Choć działanie słońca jest wtedy nieco słabsze, na pewno dużo bezpieczniejsze. Warto zatem zafundować sobie kilka regularnych popołudniowych randek ze słońcem. Nagłe starcie w godzinie lunchu może być niekorzystne dla urody, a nawet niebezpieczne dla zdrowia!

W ruch!

Nic tak nie wspomaga opalania, jak ruch. Zamiast bezczynnie okupować leżak na plaży, warto postawić na aktywne obcowanie ze słońcem. Wędrówka górska, siatkówka plażowa czy pluskanie się w morzu poprawi naszą kondycję i ani się obejrzymy, a będziemy się złocić! Dwie pieczenie na jednym... słońcu!

Z głową!

Opalanie wymaga rozsądku. Trzeba wiedzieć, kiedy słońcu (i sobie) powiedzieć dość. Trzeba także, prócz ochrony skóry pamiętać o wrażliwych obszarach naszego ciała. Chronić należy oczy, głowę oraz znamiona. Niezapewnienie zacienienia może grozić poważnym uszkodzeniem wzroku, kłopotami neurologicznymi a nawet chorobami nowotworowymi!

Złoty środek

Wszyscy kochamy słońce, warto jednak zadbać o to, by była to prawdziwa przyjaźń, obfitująca w korzyści, nie zaś toksyczny związek, szkodzący naszemu zdrowiu. Wakacje skończą się prędko, a posłoneczne komplikacje trwać mogą długo.

Autor: Dorota Bełtkiewicz
Źródło: Bank zdjęć sxc.hu

Oceń artykuł

 • Ocena: 5/5
 • Głosów: 20

Komentarze (9)

 • longchamp prix de longchamp2016/01/31 06:59

  http://www.umfs.is/wp-content/75t-6-Un-x h1-Prix-De-Ly.html#

  longchamp prix de longchamp sac longchamp pas trop cher prix pliage longchamp

 • Stefun2011/06/19 16:28

  Artykuł na wysokim poziomie!

  I o aktualnej tematyce. Trzeba pamietac o ochronie, chcąc być pięknym i brązowym!

 • Stefun2011/06/19 16:26

  Artykuł na wysokim poziomie!

  I o aktualnej tematyce. Trzeba pamietac o ochronie, chcąc być pięknym i brązowym!

 • Nana2011/06/09 18:43

  Tekst - słoneczny i pełen lata!

  Artykuł, mimo że ekpsercki, nie straszy konsekwencjami opalania, a spokojnie i rzetelnie radzi!!! Jestem pod dużym wrażeniem Pania artykułów. Życzę powodzenia i dalszej, wspaniałej weny, w innych konkursach.

 • Natalia2011/06/06 18:42

  Opalenizna

  Właśnie, opalanie ale z głową:)

 • lesiu2011/06/05 21:47

  słoneczko

  słoneczko

 • VoyaJa2011/06/02 17:40

  Marzenie

  Taki brąz i figura jak na zdjęciu to marzenie! Porady autorki na 5!

 • marzena2011/06/01 19:38

  kremik

  noooo trzeba się smarować....Polacy do smarowania po pracy...

 • sbsb302011/06/01 13:37

  Raczek

  Trzeba uważać, by nie spiec się na raczka!

Dodaj komentarz

Twoje komentarze będą bardziej wiarygodne, gdy się zarejestrujesz!
Dodatkowo zrobimy dla Ciebie darmową analizę Twojego sposobu odżywiania.

(wymagane)

(wymagany - nie będzie wyświetlany)

(wymagany)