Dieta Dla Zdrowia

Kąpiel dla urody

Kąpiel jest jedną z najlepszych form relaksacji, którą możemy dodatkowo urozmaicić poprzez zapalenie świec, włączenie ulubionej muzyki czy dodanie kilku kropel olejku eterycznego. Relaks jak wiadomo pozytywnie wpływa na funkcjonowanie całego organizmu jak i kondycje skóry. Co zatem można zrobić aby sama kąpiel, oprócz właściwości higieniczno-relaksacyjnych, stała się najlepszą formą zabiegu pielęgnacyjnego dla naszej skóry?

Kąpiel z dodatkiem oleju z pestek winogron.

Przed kąpielą należy do wanny wlać 2 - 3 łyżki stołowe oleju z pestek winogron, a następnie napuścić wody. Kąpiel powinna trwać około 20 minut.

Jeśli to nie jest absolutnie konieczne, w kąpieli nie używamy innych środków myjących, a jedynie gąbkę, gdyż ciepła woda oraz olej w zupełności wystarczą, by rozpuścić zalegający w otwartych w ciepłej wodzie porach skóry tłuszcz, zaś złuszczony naskórek łatwo da się usunąć przy pomocy samej gąbki.

Kąpiel z dodatkiem oleju jest zalecana dla każdej skóry, gdyż w przypadku skóry przetłuszczającej się olej jako rozpuszczalnik tłuszczów wnika w głąb skóry właściwej oczyszczając ją, zaś w przypadku skóry suchej olej wnikając w głąb skóry właściwej pozwala utrzymać w niej wodę, czyli nawilża ją.

Po pewnym czasie zażywania przygotowanej w ten sposób kąpieli, skóra staje się gładka i elastyczna, drobne zmarszczki (jeśli były) znikają, a nowe nie pojawiają się (przedwcześnie). Nie pojawiają się nowe rozstępy i cellulit. Skóra z czasem przestaje być matowa, nabiera przyjemnego koloru i połysku ? odżywa. Wszelkie zranienia i otarcia goją się bez problemów. A wypryski? Zapomnisz!

Można wsypać do kąpieli pół kilograma soli kuchennej jodowanej. W środowisku ciepłej, słonej wody, przy rozszerzonych porach, skóra w naturalny sposób wchłania jod i nie ma obawy przed jego przedawkowaniem.

Autor: Józef Słonecki
Źródło: www.bioslone.pl

Oceń artykuł

 • Ocena: 5/5
 • Głosów: 1

Komentarze (5)

 • Thabiso2015/07/14 10:02

  chB0YS0pV8lM

  Begun, the great internet edoticaun has.

 • Reginald2015/07/10 01:32

  ayHygNV2nk

  prześliczna bluzka! zemniiałaś adres bloga? (pewnie była o tym mowa wiele razy, ale właśnie się zorientowałam, że twarz mi znana a adres nie:))

 • Ryo2015/07/09 14:50

  8YT3aBiZH

  pisze:You've made a very well-written blog post.If it's fine with you, I would like to request pesiosrimn to use your article as it relates to my topic. I will be happy to negotiate to pay you or hire you for this.With Regards from

 • halinka2011/08/22 16:25

  Pryyysznic

  W upalne dni wolę szybki prysznic, ale nic nie zastąpi w zimowy wieczór gorącej, aromatycznej kąpieli...mm..:P

 • Marek2011/04/28 13:24

  woda

  ok

Dodaj komentarz

Twoje komentarze będą bardziej wiarygodne, gdy się zarejestrujesz!
Dodatkowo zrobimy dla Ciebie darmową analizę Twojego sposobu odżywiania.

(wymagane)

(wymagany - nie będzie wyświetlany)

(wymagany)