Dieta Dla Zdrowia

Jak tyje wysoka dziewczyna

Podobno wysokim łatwiej, bo wyglądają lepiej. To nieprawda, zwłaszcza kiedy zaczynamy tyć. Trzeba bardzo zwracać uwagę na swoją dietę i sprawność fizyczną, aby ustrzec się deformacji sylwetki.

Wysokie osoby - a ja mam 180 cm wzrostu i jestem dziewczyną- są tak samo narażone na otyłość, jak osoby o niższym wzroście. Nie jest prawdą, że lepiej i szybciej spalamy, a po naszej sylwetce nie widać zbędnych kilogramów. Byłam smukłą nastolatką, ale na studiach zaczęłam więcej czasu spędzać przy biurku i z książkami w bibliotece. Przestałam ćwiczyć i uprawiać rekreację na świeżym powietrzu. Na efekty złego stylu życia nie trzeba było długo czekać. Okrągłe ramiona, większe piersi, spory wałek na brzuchu, wylewające się biodra i wiecznie opuchnięte nogi. Najgorsze, kiedy zaczął boleć mnie kręgosłup. Po prostu pogorszyło mi się krążenie limfy, mój organizm zatrzymywał wodę, a szkielet nie wytrzymywał nadmiernej wagi ciała. Zaczęłam też się garbić.

Wreszcie trafiłam do fizjoterapeuty. Po pierwsze mięśnie brzucha miałam w fatalnym stanie. Nie wytrzymywałam prostej pozycji z zgiętymi nogami i uniesionymi do góry pod kątem prostym, cała się trzęsłam. Zdecydowałam się na ćwiczenia izometryczne mięśni, bardziej stabilne, ale wpływające na poprawienie struktury mięśni brzucha, chodziłam na masaż limfatyczny i odstawiłam solone potrawy. Zrównoważyłam też posiłki ciepłe z zimnymi przekąskami. Od tego czasu w moim jadłospisie każdego dnia jest lekka zupa, warzywa i owoce, woda. Waga niestety schodzi powoli, ale skutecznie. Dorzuciłam też intensywną jazdę na rowerze. Dzięki temu mogę znów zakładać sukienki, które nie marszczą się na biodrach i nie sprawiają, że czuję się jak opięta pętami.

Autor: Karolcia Kosmo
Źródło: doświadczenie własne i porady fizjoterapeuty

Oceń artykuł

 • Ocena: 3/5
 • Głosów: 2

Komentarze (3)

 • martka2011/05/20 07:22

  oj tam

  oj tam, oj tam... Dziewczynki, trzeba się zaakceptować! nie mówię od razu o tym, żeby jeść, jeść, jeść i jeszcze raz obżerać się, ale nie przesadzajmy. i tak jesteśmy piękne! :)

 • kala2011/05/19 21:43

  tyje każdy

  przytyć może każdy, jeśli oczywiście więcej zjada niż spala. prosty rachunek

 • zocha2011/05/19 21:39

  to nie tylko ja mam problem

  to nie tylko ja mam taki problem :) chociaż i tak uważam, że lepiej wygląda wysoka dziewczyna niż taka kulka jak ja, u której brzuch jest szerszy niż opona w traktorze :)

Dodaj komentarz

Twoje komentarze będą bardziej wiarygodne, gdy się zarejestrujesz!
Dodatkowo zrobimy dla Ciebie darmową analizę Twojego sposobu odżywiania.

(wymagane)

(wymagany - nie będzie wyświetlany)

(wymagany)