Dieta Dla Zdrowia

Aktywność zawodowa i zdrowy styl życia

W pogoni za dobrobytem często zapominamy jak ważne są rutynowe czynności dnia codziennego. Śniadanie, unormowany czas pracy, odpoczynek i sen.

Aby zachować równowagę pomiędzy wysiłkiem energetycznym a regeneracją organizmu, musimy wprowadzić w swoje życie kilka podstawowych reguł.

1. Śniadanie - podstawowy posiłek dnia. Jeżeli chcesz intensywnie zacząć dzień, nie możesz zapomnieć o wartościowym posiłku, jakim jest śniadanie. Bardzo ważne jest aby dostarczyć organizmowi energetycznego paliwa na pierwsze godziny pracy. Po przebudzeniu organizm ze stanu spoczynku musi szybko wejśc na wysokie obroty. Brak śniadania może spowodować osłabienie, brak koncetracji, spowolnienie metabolizmu.

2. Przerwa - króki odpoczynek w trakcie pracy - również bardzo wskazany dla osób pracujących przy biurku. Na odpoczyek zasługuje nasze ciało i nasze zmysły. Oczy chętnie odpoczną od męczącego monitora, słuch od ciągłego hałasu, kręgosłup od niewygodej pozycji siedzącej itd. Wystarczy 10 minut w innym otoczeniu. Zamiast wcinać kanapki przy biurku - wyjdź na miasto na krótki lunch, zamiast plotek przy biurku koleżanki, wyciągnij dziewczyny na krótki spacer.

3. Regenacja - po ciężkim dniu pracy czekają nas obowiązki domowe - zakupy, odbiór dziecka z przedszkola, gotowanie, pomoc w odrabianiu lekcji itp. W popołudniowym czasie po pracy znajdź 30 minut, kiedy nie zajmujesz się niczym innym niż sobą. Zaparz herbatę i usiądź wygodnie z książką, dobrą muzyką, byle nie przy TV. Daj odpocząć swoim zmysłom. Wycisz się i zrelaksuj. 30 minut dla siebie pozwoli na lepsze wykorzystanie całego wieczoru. Zrelaksowana chętniej pomożesz dzieciom, z cierpliwością wysłuchasz partnera, lepiej poradzisz sobie z obowiązkami domowymi.

4. Sen - wyznacz sobie godzinę o której chcesz położyć się na zasłużony odpoczynek. Najlepiej aby pozwoliła Ci przespać 6-8 godzin. Przekaż domownikom swoje plany, że o danej porze chcesz się już położyć i jeżeli są jeszcze jakieś ważne sprawy, które Cię dotyczą, muszą zostać załatwione do tej pory. Pierwsze dni rutyny nocnej mogą sprawiać problemy, ale jeśli będziesz konsekwentna, to zasłużony sen wpłynie pozytywnie na wszystkie obszary Twojego życia. Wypoczęta, będziesz tryskać energią i radością.

5. Posiłki - w ciągu całego dnia nie zapominaj o drobnych, a częstnych posiłkach. Wskazane jest 4-5 posiłków w ciągu dnia. Ale owoc czy kanapka także się do nich zaliczają. Pamiętaj także o wodzie! Ona wypełni Cię zdrowiem - skóra będzie jędra i nawilżona, oczy błyszczące, i energii dużo więcej!

Autor: Anna Konopijska

Oceń artykuł

Komentarze (5)

 • Jeanette2015/07/14 10:16

  mwpVGxGrLSHS

  Centrum Innowacji może być strzałem w dziesiątkę, o ile faitycznke będą tam powstawały technologie we wspf3łpracy z przemysłem, z produkcją. Mnie brakuje w Grodzisku centrum-galerii handlowej, ktf3ra zmieniłaby obraz grodziskiego handu, zdominowanego teraz przez prywatną inicjatywę, typu butiki. Poza tym centra handlowe pełnią czasami funkcję cywilizacyjną , kulturotwf3rczą, jak było na przykład z Centrum Wileńska na warszawskiej Pradze Pf3łnoc.Trzecia rzecz kultura w Grodzisku. Chodzi mi o kameralne miejsca, gdzie można się zaszyć i pomyśleć o czymś z oddalenia . Może w pijalni czekolady, planowanej w Willi Foksal, uda się stworzyć taką atmosferę, o ile nie będzie się tam organizować kinderparty.

 • Olga2015/07/11 13:59

  5koQm1pxH58v

  Greetings! I've been following your wlbeog for a long time now and finally got the bravery to go ahead and give you a shout out from Houston Tx! Just wanted to say keep up the great work!

 • Ong2015/07/10 06:42

  LBi9i6QVov

  Siatkarze robią to co potrafią njeieplaj, grają, są efekty. Nie potrzebują poparcia rządu i prezesa. Nikt im nie śpiewa Polacy nic się nie stało . Nie ilość ale jakość jest ważnat w nanocząsteczkach.

 • Astatula FL wheelchair ramps2015/01/20 04:50

  http://www.wheelchairrampguys.com/fl/ram p-installation-in-astatula/

  You should participate in a contest for among the best blogs on the web. I'll advocate this site!

 • benek2011/05/12 07:42

  Aktywność zawodowa i zdrowy styl życia

  Oba można połączyć, ale nie zawsze się da. Naprawdę czasem są takie dni w pracy, podczas których nie się czasu wypić kawy, a co dopiero mowic o sniadaniu. Szczęśliwie, nie zdarzaja sie zbyt często 8-) poza tym zgadzam się z trescia artykulu. Bo trzeba wygospodarować w ciągu dnia chwilę na zdrowie.

Dodaj komentarz

Twoje komentarze będą bardziej wiarygodne, gdy się zarejestrujesz!
Dodatkowo zrobimy dla Ciebie darmową analizę Twojego sposobu odżywiania.

(wymagane)

(wymagany - nie będzie wyświetlany)

(wymagany)