Dieta Dla Zdrowia

Wątróbka w galarecie

Przepis na wątróbkę w galarecie jest przepisem niezwykłym. Jest to stary, sprawdzony sposób na przygotowanie pysznej potrawy, ale - metody na przygotowanie tego wspaniałego posiłku nie sposób znaleźć w Internecie. Znakomita większość ludzi, ha! kucharzy, twierdzi, że przygotowanie nie tylko drobiowej, ale jakiejkolwiek wątróbki w galarecie jest niemożliwe. O tym, w jak wielkim są błędzie, przekonuje mnie co roku moja droga Babcia, śmiejąc się ze wszystkich niedowiarków i podając przepyszną, drobiową wątróbkę w krystalicznie czystej i niezwykle smacznej galaretce.

Składniki - wątróbka drobiowa, na średniej wielkości półmisek - ok 0,5 kg - 2 marchwie - seler - por - pietruszka - sól - 5 łyżeczek żelatyny

Uchylam zatem rąbka tajemnicy, w porozumieniu z Babcią oczywiście - takich tajemnic nie wyjawia się bowiem, ot, tak. Wątróbkę umieszczamy w rondelku z zimną wodą na około 2 godziny. Następnie ją dokładnie oczyszczamy- to bardzo ważne dla klarowności galarety. Czyściutką wątróbkę gotujemyw lekko osolonej wodzie, zbierając regularnie szumowiny. W momencie, kiedy stanie się ona miękka, wyjmujemy ją i przelewamy zimną wodą. Jednocześnie w garnuszku obok gotujemy znany wszystkim wywar - z marchwi, selera, pora i pietruszki. Kiedy i te składniki nabiorą miękkości, dorzucamy wcześniej ugotowaną wątróbkę i gotujemy wszystko 10 minut. Kolejnym krokiem jest odcedzenie wszystkiego z wody. Wątróbkę razem z marchwią ponownie przelewamy zimną wodą i odkładamy do miski. Wywar przelewamy przez gęste sitko, po czym do gorącego wlewamy żelatynę, rozrobioną wcześniej z odrobiną wody. Po zagotowaniu się wyłączamy i zalewamy wątróbkę, do poziomu, kiedy na górze będzie gładka tafla. Kiedy zacznie gęstnieć, dekorujemy pietruszką i marchewką, gdyż - jak mówi Babcia "jedzenie musi być pięknie podane". Smacznego!

Autor: kawoszka

Oceń artykuł

Komentarze (0)

    Brak komentarzy do tego artykułu.

Dodaj komentarz

Twoje komentarze będą bardziej wiarygodne, gdy się zarejestrujesz!
Dodatkowo zrobimy dla Ciebie darmową analizę Twojego sposobu odżywiania.

(wymagane)

(wymagany - nie będzie wyświetlany)

(wymagany)