Dieta Dla Zdrowia

Pieczone banany

Wiadomo, że banany to jedne z najbardziej kalorycznych owoców. Jednak oprócz kalorii, mają też mnóstwo witamin i uwaga...  podnoszą poziom endorfin w organizmie! Wykonanie jest bardzo proste:)

Składniki:
2 banany
Płatki migdałowe
Rozpuszczona gorzka czekolada

Banany, zawinięte w folię aluminiową, wkładamy w całości do rozgrzanego do 220 stopni piekarnika. Pieczemy przez 15 minut. Ostrożnie wyciągamy i robimy nacięcie wzdłuż banana  środek powinien się wylewać. Polewamy roztopioną, gorzką czekoladą, posypujemy płatkami migdałowymi i gotowe! Nie wygląda zbyt apetycznie, ale smakuje pysznie ;)

Autor: ELKAgotuje

Oceń artykuł

 • Ocena: 5/5
 • Głosów: 1

Komentarze (3)

 • Manzano2015/07/14 09:49

  g65lo5xm

  Poczułam pokrewną dusze, dzięki marzneiu o niebianskiej lampce.Ale na luksusowy pokf3j raczej nie liczę, chyba, że inne kryteria Boży Klucznik zastosuje. Szacun dla Siostry!!!

 • Jake2015/07/10 01:19

  ZVOXsPbjNO0E

  Witaj.Każda tradycja kiedyś była nowością, potem zzjewaycm aż uznano ją za istotny element kultury.Świąteczna choinka na przyklad jest zzjewaycm protestanckim, ktf3ry do Polski wprowadzili na początku XIX wieku znienawidzeni niemieccy zaborcy.Zwyczaj ten na dobre zadomowił się u nas zaledwie sto lat temu. Wcześniej obowiązywał wywodzący się ze Święta Godowego, staropolski zwyczaj wieszania pod sufitem podłaźniczki czyli gałęzi iglastego drzewa. Jednak teraz nikt już tego nie pamięta i bezmyślnie stawia zaborczą choinkę klaszcząc z radości.Karp świąteczny, mimo,że ma tradycję PRLowską, jest tradycją bardziej na miejscu niż Świąteczna Choinka.Po pierwsze Wigilia, to skromna, jeszcze postna kolacja, więc potrawa z ryby dla biednych bardzo dobrze wpasowała się w prawdziwe znaczenie Wigilii.Ponad to w kolejkach po Świątecznego Karpia, paradoksalnie, wbrew intencji władz, podtrzymywana była chrześcijańska jedność bez względu na poglądy religijne.Uznanie karpia za rybę jedzoną tradycyjnie w Wigilię uważam wręcz za wyraz patriotyzmu Na marginesie, tzw szpic wieńczący choinkę też jest tradycją PRLowską. Zastąpił on kościelną Gwiazdę Betlejemską, ktf3rą umieszcza się na szczycie drzewka by wskazywała drogę do domu tym, ktf3rzy muszą spędzać Wigilię z dala od rodzin. Szpic nic nie wskazywał, ale był świecki i pozwalał traktować Boże Narodzenie jako kultywowanie święta ludowego a nie religijnego. Teraz nikt tego nie pamięta i przystrajając szpicem, nie wie, że tak naprawdę ma w domu ateistyczną choinkę . Podobnie prf3bowano zastąpić Świętego Mikołaja Dziadkiem Mrozem, z ktf3rego peleryny zniknął złoty krzyż (i do dzisiaj tam nie wrf3cił, chociaż sporadycznie widzi się już powrf3t do tej tradycji).I jeszcze ciekawostka dla tych, ktf3rzy sądzą, że nazwa zabawy noworocznej sylwester wzięła się stąd, że akurat pierwszego stycznia są imieniny Sylwestra. Jest na odwrf3t, to imieniny Sylwestra obchodzimy pierwszego stycznia z powodu zabawy noworocznej. A bawimy się, bo świętujemy, że nie nastąpił koniec świata!Tradycja szalonej noworocznej zabawy powstała w nocy z 999 na 1000 rok, gdy katolicy zgromadzeni w Rzymie przeżywali euforyczną radość, że nie nastapił przepowiadany koniec świata. Za swego wybawcę uznali f3czesnego Papieża Sylwestra. Do dziś na jego cześć pierwszego stycznia obchodzimy imieniny Sylwestra i uczestniczymy w zabawach sylwestrowych, dziękując Bogu i Papieżowi Sywestrowi, że Armagedon został przeniesiony na następny rok.Wesołych Świat i oby i tym razem nie nastąpił koniec świata!

 • Lovie2015/07/09 00:05

  jpX45DGsvk

  Begun, the great internet edcatuion has.

Dodaj komentarz

Twoje komentarze będą bardziej wiarygodne, gdy się zarejestrujesz!
Dodatkowo zrobimy dla Ciebie darmową analizę Twojego sposobu odżywiania.

(wymagane)

(wymagany - nie będzie wyświetlany)

(wymagany)