Dieta Dla Zdrowia

Mój sposób na... dietetyczną sałatkę

Sałatka z kurczakiem, jaką serwuję od czasu do czasu (zwłaszcza latem), przeszła już do stałego menu moich imienin. Jest prosta do wykonania i bardzo, ale to bardzo smaczna. Polecam wszystkim i życzę smacznego!

Wystarczy kupić filety z piersi kurczaka, sałatę lodową, ogórki, pomidory, rzodkiewkę, kiełki (preferuję rzodkiewki, ale mogą być inne), paprykę, pestki dyni i oliwę z oliwek. Wykonanie jest bardzo proste i nie zajmuje więcej niż pół godziny.

Filety z piersi wystarczy ugotować. W czasie, kiedy będą się studzić, można pokroić sałatę, ogórki, pomidory, rzodkiewkę i paprykę. Wszystko oczywiście należy wrzucić do jednej miski i wymieszać.

Ostudzoną pierś również trzeba pokroić i dodać do reszty warzyw. Na koniec dodać kiełki i pestki dyni. Oczywiście doprawić wedle własnych upodobań i dodać kilka łyżeczek oliwy z oliwek.

Voila! I sałatka gotowa (czas wykonania to 30 minut). Zawsze wstawiam ją na godzinkę do lodówki, by mogła się ?przegryźć?, jak to niektórzy mówią.

Podobno wszystko, co dobre jest nielegalne, niemoralne albo powoduje tycie. Nic bardziej mylnego. Moja sałatka z kurczakiem to doskonałe zaprzeczenie powyższej tezy. Porcja ma około 150 kalorii. Jest smaczna, zdrowa i bogata w witaminy. I nie tylko ja tak sądzę.

A teraz zapamiętajcie sobie przepis: 500 gram ugotowanej piersi z kurczaka mieszamy z sałatą, ogórkami, pomidorami, papryką, rzodkiewką, kiełkami, pestkami dyni. Skrapiamy oliwą z oliwek i doprawiamy do smaku. Prawda, że proste?

Autor: dorotka271

Oceń artykuł

  • Ocena: 4/5
  • Głosów: 3

Komentarze (0)

    Brak komentarzy do tego artykułu.

Dodaj komentarz

Twoje komentarze będą bardziej wiarygodne, gdy się zarejestrujesz!
Dodatkowo zrobimy dla Ciebie darmową analizę Twojego sposobu odżywiania.

(wymagane)

(wymagany - nie będzie wyświetlany)

(wymagany)