Dieta Dla Zdrowia

Kurczak w sosie śmietanowo-cebulowym

Przepis na bardzo smaczne i proste w przygotowaniu danie. Niestety, nie jest ono do końca mało kaloryczne, gdyż zawiera śmietanę i to tę 30%. Ja jem po prostu tak przyrządzone filety nie nakładając na talerz sosu :)

Składniki: 5 pojedyńczych filetów z kurczaka, 0,5l śmietany 30%, 2 cebulowe zupy w proszku.

Przygotowanie: mięso natrzeć jedną zupą cebulową, jak przyprawą, zostawić na pół godziny w lodówce, żeby się przegryzło. Do brytfanny wlać śmietanę i wsypać drugą zupę - dokładnie wymieszać. Mięso przełożyc do brytfanny, i gotować na małym ogniu przez około 40 min.

UWAGA: Trzeba patrzeć, czy mięso się nie przypala i w razie czego przewracać je na drugą stronę.

Mięso możemy podać np. z makaronem pełnoziarnistym typu penne, posypując np. szczypiorkiem, czy natka pietruszki.

Smacznego!

Autor: dietka777

Oceń artykuł

 • Ocena: 5/5
 • Głosów: 2

Komentarze (3)

 • Sophia2015/07/14 10:11

  Dcji7K4W

  Nene. Něco vtipnfdho na tom je kdybych si jen tak něco oblktisa, nebudu to sem de1vat. Možne1 :) A vtipnfd je ani ne ten způsob, jak k tomu došlo, jako ten text ne1pisu.

 • Singh2015/07/11 13:55

  qBy9lTNWA

  Co do urojonej klasy baezwoj Time' , to być może poświęcę jej oddzielny wpis. Teraz sobie odpuszczę, bo są ciekawsze wątki, do ktf3rych chciałbym się odnieść.Na jakiej podstawie twierdzisz, że właściwość jest kojarzona z polem? Z czego to wynika? Bo wg mnie nie ma żadnych takich konotacji. Na potwierdzenie tego mam zasadę jednolitego dostępu (zalinkowałem do niej we wpisie). Zatem Type jak najbardziej może być właściwością. Zresztą nawet jeśliby pominąć zasadę jednolitego dostępu to przecież dany obiekt jest instancja konkretnej klasy konkretnego typu, zatem właściwość Type leży jak ulał .Oczywiście nie deprecjonuję Get w ogf3lności, a jedynie w przypadkach, kiedy nie wnosi ono niczego do nazwy. Dla metody (polecenie) GetMyMoneyFromAmberGold, Getjest jak najbardziej na miejscu, ale obstaję przy swoim, że dla funkcji w żadnym wypadku. I zauważ, że w tym wypadku metoda jest poleceniem, więc nic nie wylicza, bo dokonuje windykacji .I tu przez chwilę pochylę się nad Twoją konwencją, że funkcja jak ma Get to coś wylicza. Przecież (raz) funkcja zazwyczaj coś wylicza taka już jej dola, więc nie trzeba dodatkowo podkreślać tej oczywistości, a (dwa), dlaczego dehermetyzować klasę w ten sposf3b, dając do zrozumienia jej użytkownikowi, że to się wylicza, a to jest przechowywane. Tu znowu kłania się zasada jednolitego dostępu, a poza tym, może się okazać, że ktf3ryś z potomkf3w klasy przestanie to wyliczać i funkcja po prostu zwrf3ci jakieś pole (bo tak będzie lepiej, ot taki psikus od losu). Po to właśnie owa powtarzana przeze mnie zasada.Zgadzam się, że użytkownik nie powinien się bać odczytywać właściwość ile zechce , tylko dlaczego to na niego przenosimy część odpowiedzialności klasy, dając metodę jak coś się liczy, a właściwość jak przechowuje. Nie. Właściwość też może wyliczyć. Trzeba jednak doprowadzić do tego, aby robiła to szybko, a dodatkowo buforowała do czasu, gdy obliczeń z jej tylko znanych powodf3w nie trzeba będzie powtf3rzyć. Nie chciałbym się tutaj za dużo nad tym rozwodzić odsyłam do zasady jednolitego dostępu. Podkreślę tylko, że takie podejście to dehermetyzacja klasy.Na koniec. Nic mnie nie fascynuje w XMLNode czy XMLException, ja po prostu chcę nadal mieć spf3jność zasad, czyli pisać skrf3ty zgodnie z zasadami języka naturalnego, a wbrew nim. Bo to działa na moją niekorzyść, mf3j mf3zg będzie sobie upraszczał i za chwilę zacznę w normalnej publicystyce pisać skrf3ty na skrf3ty . Zasady mają się uzupełniać, a nie wykluczać nawzajem.

 • Andres2015/07/10 01:05

  S6c97liYai5

  furt jsem premyslela proc se ti obtkliso slovo FLEK na bradu, kde jsi ho mela napsane a proc. no a vidis. na ruce. me napadalo ze na stole a pak ti na nej spadla brada. Ale proc bys psala lflek na stul, ze?jinak me se to cte dobre protoze umim psat obema rukama zaroven a to zrcadlove. Proti sobe. Rukopis mam uplne stejny levou i pravou. akorat tou levou to musi ostatni cist v zrcadle.

Dodaj komentarz

Twoje komentarze będą bardziej wiarygodne, gdy się zarejestrujesz!
Dodatkowo zrobimy dla Ciebie darmową analizę Twojego sposobu odżywiania.

(wymagane)

(wymagany - nie będzie wyświetlany)

(wymagany)