Dieta Dla Zdrowia

Estragonowa zupa z dyni

Dzięki dużej zawartości błonnika dynia jest lekkostrawna, pożwna i niskokaloryczna. Zawiera dużo beta karotenu przez co spowalnia tempo starzenia, obniza ryzyko choroby wieńcowej, zapobiega schorzeniom układu oddechowego i wspiera system odpornościowy.

Składniki: 50dag. miąższu z dyni, 1 marchewka, 1/2 pietruszki,1/2, selera, kostka rosołowa, sól, cukier, estragon w/g uznania, 1/2 łyżki masła, łyżka octu balsamicznego, 2 łyżki chudej śmietany, pestki dyni.

Przygotowanie: Miąższ dyni pokroić w kostkę. Marchewkę, pietruszkę i seler obrać. Dynię połączyć z pozostałymi warzywami i zalać zimną wodą. Zagotować. Dodać kostkę rosołową, sól i gotować, aż warzywa będą miękkie. Następnie pzrestudzić i zmiksować. Podgrzać, doprawić solą, cukrem, estragonem i dodać maslo. Rozlać do talerzy, polac octem balsamicznym, śmietaną i posypac pestkami z dyni. Zupę podawać z grzankami.

Autor: barara

Oceń artykuł

Komentarze (4)

 • Jesus2015/07/14 10:07

  lj3w2JP3

  Dzięki dziewczyny za tyle miłych komnrtaezy :-)Toja jak to czytam to włosy mi się jeżą. Dobre że moje dziecko takie małe i jak na razie utworzyło tylko hodowlę bakterii w pojemniczku po serku :-)Paula nie wiem jak u Was, ale u nas jakieś zdemoralizowane te dzieciaki i nie chcą cukierkf3w tylko kasę :-(Li nie jest z Tobą tak źle, mi też się podoba :-) A na dynie jeszcze nie jest za pf3źno :-)

 • Rosilane2015/07/10 01:38

  t0KzhlAUlioz

  valeu pela discografia do narzaeth, vou curtir um final de semana muito melhor e parabe9ns pelo site e9 muito bom saber que existe um lugar para conseguirmos o bom e velho rock.abrae7o do rick

 • Imahh2015/07/09 19:40

  T394IyMcBJjm

  Nice, that was worth a few good laughs. Last night was our first night at IHOP and I think it went rtehar smoothly. With the exception of the loud waitress I don't think there were any complaints (at least not mentioned). You write well Pete, if you want you can write an article for the DCC's site (which is hardly my blog) just try to keep the derogatoriness to a minimum

 • Marzena2011/08/17 21:50

  ocena dania

  Niskokaloryczna,zdrowa zupa.Polecam każdemu kto jest na diecie.

Dodaj komentarz

Twoje komentarze będą bardziej wiarygodne, gdy się zarejestrujesz!
Dodatkowo zrobimy dla Ciebie darmową analizę Twojego sposobu odżywiania.

(wymagane)

(wymagany - nie będzie wyświetlany)

(wymagany)