Dieta Dla Zdrowia

Rower jest dobry na wszystko

Jazda na rowerze pozytywnie wpływa na kondycję fizyczną. To również doskonały sposób na radzenie sobie ze stresem.

Wiadomo, jak to bywa z ćwiczeniami. Najlepiej się je ogląda w telewizji i to z paczką ciastek i chipsów. Zdrowszym rozwiązaniem jest jednak zmotywowanie się do uprawiania jakiegoś sportu, np. jazdy na rowerze.

Rower nie jest drogim wydatkiem. Jeśli ktoś nie ma w planach Bike Maratonów to sprzęt za kilkaset złotych w zupełności wystarczy do jazdy rekreacyjnej.

Początkowo należy jeździć tyle, na ile pozwala kondycja. Nie ma sensu zrażać się nadmiernym rygorem. Z czasem można sobie pozwolić na dłuższą i szybszą jazdę. Wówczas wycieczki przestają męczyć, a zaczynają relaksować. Cisza, spokój i codzienna dawka sprawności fizycznej. Ot, taka sobie porcja zdrowia.

Dlaczego jazda na rowerze jest taka dobra dla zdrowia? Przede wszystkim powoduje dotlenienie się organizmu. Ponadto wysmukla łydki, uda i pośladki. Kto regularnie ćwiczy na pewno nie będzie miał problemu z cellulitem na tych częściach ciała. Jeżdżąc przez godzinę z prędkością około 20km/h spala się około 600 kcal!

Rower pozwala na przeniesienie się do innego świata. Po stresującym dniu w pracy nic tak nie odpręża jak godzina wysiłku fizycznego. Należy pamiętać, żeby jeździć regularnie, niekoniecznie codziennie, ale kilka razy w tygodniu. Żadne ćwiczenia nie przynoszą efektów, jeśli są wykonywane raz na jakiś czas.

Ale wycieczki rowerowe to nie tylko oderwanie się od rzeczywistości. To przede wszystkim zdrowie. Dzięki nim lepiej się sypia i ma się po prostu kondycję!

Autor: jeannette_1981

Oceń artykuł

 • Ocena: 2/5
 • Głosów: 2

Komentarze (3)

 • Daria2015/10/14 17:19

  Rowerem wzdłuż i wszerz

  Ja jestem wielką miłośniczką dwukołowców. :) Zwłaszcza odkąd kupiłam sobie rower miejski w Stylowym Rowerze, to już w ogóle jestem zmotywowana do jeżdżenia nim kiedy tylko mogę! :D endorfiny we mnie kipią. :)

 • Tomek2011/06/02 14:35

  jazda na rowerze wyzwala duże ilości serotoniny

  uwielbiam jazdę na rowerze, uważam, że nie ma nic lepszego :) myślę, że każdy powinien spróbować jazdy na rowerze i generalnie uprawiania jakiegokolwiek sportu. Po pierwsze podczas jazdy rowerem wydzielają się endorfiny - hormony szczęścia. Po drugie uprawianie sportu poprawia naszą kondycję. Nie wspomnę o tym, że o wiele przyjemniej jedzie się do pracy na rowerze, nie stojąc w korku. Ostatnio namawiam żonę na zakup roweru. Jako kobieta oczywiście chciałaby jakiś rower miejski w stylu retro. Zaproponowałem jej rower Mio lub Simple Gianta, bo to sprawdzona przeze mnie marka.

 • Karolcia2011/05/12 10:02

  rower najlepszy :)

  zgadzam się, rower to najprzyjemniejsze i najlepsze ćwiczenie świata :) nie dość, że się pięknieje i chudnie, pozbywa się stresów, to jeszcze się oszczędza kasę i środowisko:) na początku marca mój giant wyszedł z piwnicy na światło dzienne i to był strzał w dziesiątkę :)

Dodaj komentarz

Twoje komentarze będą bardziej wiarygodne, gdy się zarejestrujesz!
Dodatkowo zrobimy dla Ciebie darmową analizę Twojego sposobu odżywiania.

(wymagane)

(wymagany - nie będzie wyświetlany)

(wymagany)