Dieta Dla Zdrowia

Najlepszy sposób na relaks- joga

Chyba każdy z nas zna to uczucie. Po ciężkim i pełnym stresu dniu spędzonym w pracy wracamy do domu i... wciąż nie możemy się zrelaksować. Niby praca na dziś się skończyła i mamy czas na leniuchowanie, ale myśli wciąż krążą nam wokół niezrealizowanych jeszcze projektów, terminów i wyznaczonych targetów sprzedaży. Nie pomaga czytanie książki, ani oglądanie ulubionego serialu w telewizji. Co zrobić, żeby w końcu się odprężyć? Oczywiście uprawiać jogę!

Oto kilka łatwych i przyjemnych ćwiczeń, które sprawią, że poczujemy się naprawdę dobrze:

1. Oprzyj dłonie na podłodze i odsuń stopy w tył, aż całe ciało utworzy linię prostą. Wytrzymaj przez 5 oddechów i wypchnij biodra w górę. Po kolejnych 5 oddechach opuść biodra. Powtórz 6 razy.

2. Usiądź w fotelu i rozstaw szeroko stopy. Pochyl się w przód tak, aby dotknąć dłońmi podłogi. Rozluźnij mięśnie i pozwól głowie opaść między kolana. Oddychaj powoli i głęboko. Wytrzymaj 60 sekund.

3. Usiądź na podłodze. Odchyl tułów w tył i unieś wyprostowane nogi tak, aby ciało przypominało literę V. Wytrzymaj 5-10 sekund. Ugnij kolana i dotknij podłogi palcami stóp. Powtórz 10 razy.

4. Przygotuj 2-3 poduszki. Połóż się na plecach i ugnij kolana. Oprzyj stopy na podłodze, rozstawiając je na szerokość bioder. Unieś biodra i wsuń pod krzyż poduszki. Rozluźnij mięśnie. Poleż kilka minut, oddychając spokojnie.

Taką serię ćwiczeń możemy powtórzyć kilka razy. Efekt relaksu- gwarantowany!

Autor: polki.pl
Źródło: www.polki.pl

Oceń artykuł

 • Ocena: 4/5
 • Głosów: 2

Komentarze (7)

 • Melania2015/07/14 10:11

  TIEsI9lvB

  pisze:Jak dla mnie GTD sprawdza się zarf3wno zawoodwo jak i prywatnie; zwłaszcza system przypominajek w kalendarzu, ktf3re stosuję z wyprzedzeniem. Przypominajki, ktf3re alarmują, że za kilka dni mam coś zrobić i muszę się do tego przygotować = 100% skuteczności :)Kolejnym plusem jest to, że GTD można zacząć stosować stopniowo, najpierw wybierając najbardziej przydatne dla siebie elementy, np. pomagające ogarnąć bieżączkę. Potem, już na spokojnie można planować z większym rozmachem i wdrażać więcej zasad GTD.pozdrawiam

 • Samu2015/07/11 13:54

  rlp3qAamRQy

  Cześć Kiwi. Dziękuję za komentarz. Jeśli czdohi o kontakty z Peterem Volpertem ? potomkiem rodu fotograff3w z Ohlau ? to sprawa stanęła w miejscu. Wciąż szukam osoby niemieckojęzycznej, słownej, na ktf3rej można polegać, chętnej do wspf3łpracy non-profit w tym projekcie. To, że ktoś z Volpertf3w śledzi moje wpisy na blogu, to wiem na pewno. Wynika to ze statystyk, ktf3re pokazują co jakiś czas wejścia na stronę przez te same osoby z Neuruppin, gdzie mieszka Peter Volpert. Sprawa czerwonych prostokątf3w, ktf3re z inicjatywy Uty (cf3rki Petera) zastąpić musiały zdjęcia zakładu Volpertf3w, nadal pozostaje w zawieszeniu. Prostokąty jak wisiały, tak wiszą. Mam nadzieję, że nie na stałe. Tym bardziej, że mam jeszcze portrety protoplastf3w Volpertf3w-fotograff3w, ktf3re powinny pojawić się na blogu.

 • Diane2015/07/10 01:09

  FBuSH6CRgT

  o moj boze w niej nie ma nic ladnego? chuda kurwa nic weeicj OMFGa co do KARTIENDELA? on jest madra kurwa angielskiego nawet nie umizero sexapilu w niej to sa same kosci a nie kobieta

 • Pawe22011/12/07 10:38

  A coś bardziej zaawansowanego?

  Nie podważam skuteczności tych ćwiczeń ale czy można by dodać opis ćwiczeń głęboko wyciszających?

 • GoHa2011/08/28 21:32

  Joga spokoju doda

  Wycisza i pozwala zapanować na własnym ciałem - super sprawa.

 • kala2011/06/07 21:34

  spróbuję

  spróbuję! bo bardzo zainteresował mnie ten artykuł

 • martka2011/04/30 20:13

  polecam

  od jakiegoś czasu wykonuję takie ćwiczenia i naprawdę pomagają się zrelaksować!

Dodaj komentarz

Twoje komentarze będą bardziej wiarygodne, gdy się zarejestrujesz!
Dodatkowo zrobimy dla Ciebie darmową analizę Twojego sposobu odżywiania.

(wymagane)

(wymagany - nie będzie wyświetlany)

(wymagany)