Dieta Dla Zdrowia

Bieganie - trudne początki

Nie łatwo rozpocząć aktywność fizyczną, ale jeszcze trudniej nie zniechęcić się po pierwszych trudnościach. Bieganie należy rozpocząć z dobrym przygotowaniem merytorycznym, aby uniknąć kontuzji i cieszyć się w pełni z efektów.

Zawsze marzyłam, aby codziennie po przebudzeniu lekkim krokiem pobiec wzdłuż Odry kilka kilometrów, aby rozbudzić swoje ciało i przygotować swoją formę na ciężki dzień pracy. Nigdy jednak nie miałam siły, aby zrywać się godzinę wcześniej i zrealizować swoje plany.

Zatem wybrałam sobie inną porę na rozpoczęcie treningu. Był to genialny krok ku dobrej kondycji. Dałam sobie duży margines wytrzymałości i na dystansie 5 kilometrów więcej odpoczywałam niż faktycznie biegłam. Taki rozkład sił nie zburzył mojej motywacji, wręcz przeciwnie pozwolił cieszyć się postępami w kolejnych dniach trenigu.

Biegałam co drugi dzień przez kilkanaście minut do godziny czasu. Oczywiśnie nie zdołałam przebiec całej godziny. Początki zawsze są trudne i tak sobie tłumaczyłam moje zmagania. Trzy minuty biegu, minuta marszu przemieniła się w drugim tygodniu na pięć minut biegu 30 sek. marszu.

Po trzech miesiącach zmagań biegam sobie jak potrafię. Zawsze, kiedy odczuwałam mocne zmęczenie mięśni czy lekkie bóle w kolanach robiłam dłuższe kilkudniowe przerwy na renegerację organizmu. Pierwsze efekty dodawały mi sił i motywację, aby kontynuować bieganie.

Kilka kilogramów mniej, lepszy sen i lekki oddech - to moje wielkie sukcesy.

Pomimo trudnych początków, nie rezygnujcie z wysiłku. Nic tak nie napawa radością i satysfakcją, jak konsekwencja w naszych zamierzeniach. Niech Twoje pragnienia staną się rzeczywistością. Ja wybrałam bieganie i czuję ogromną radość kiedy jestem w biegu!


Autor: Dorota Konarska

Oceń artykuł

Komentarze (6)

 • Kinia2014/12/03 08:37

  Bieganie!

  Alu - ja swoje buty, zarówno pierwszą, jak i drugą, kupowałam dopiero po dokładnym rozeznaniu, jakie buty nadają się na jaki grunt. Postanowiłam skorzystać ze sklepu internetowego dobiegania.pl, gdyż wybór wydał mi się naprawdę szeroki a ceny przystępne. Co dodatkowo miło mnie zaskoczyło to fakt, że pracownicy chętnie odpowiadaja na moje pytania i rozwiewają wątpliwości. Poczytaj i sprawdź sama.

 • ala2014/12/02 15:25

  pomocy!

  własnie rozpoczynam treningi biegowe, ale nie jestem przekonana co do swoich butów - zdaje mi się, że czuję pod stopami każdy kamyczek, wiec strzelam, że moje buty są po prostu zbyt miękkie. Jak szukać twradszego obuwia? Na jakie parametry zwracać uwagę? Pomocy!

 • Kinia2014/12/01 15:50

  Jak zacząć bieganie?

  jak zaczynaliście swoją przygode z bieganiem? Musze przyznac, ze biegam od 3 lat i nadal sprawia mi to niesamowitą frajdę. wbrew obiegowej opinii nie nudzi mi się to. Zaczelam od biegania po osiedlu, później mialam okazję zacząć biegać po profesjonalnej bieżni, a dla urozmaicenia również po ścieżkach leśnych. początki faktycznie nie były łatwe, ale nie należy się zniechęcać - polecam!

 • dawid2013/11/18 18:50

  początki

  Pamiętam bardzo dobrze służbę w wojsku,a w zasadzie jej początek kiedy na zaprawie początkowo nie mogłem przebiec 200 metrów,ale nie poddawałem się i tak po dwóch mięsiącach przebiegałem 5 km z papierosem w ustach

 • Zośka2013/07/03 23:06

  ManagerBiegaczy.pl

  A ja biegam online tylko potrzebuje Credytów :) Biegaj ze mną http://pl.runnersmanagerlive.com/?MID=1& amp;refid=fa5efb62ec6537197a1a2623602a11 28

 • jureczek132011/04/30 20:10

  o której Pani biega?

  czytałam, że najlepiej jest biegać rano. ciekawa jestem - po przeczytaniu artykułu - o której godzinie Pani biega?

Dodaj komentarz

Twoje komentarze będą bardziej wiarygodne, gdy się zarejestrujesz!
Dodatkowo zrobimy dla Ciebie darmową analizę Twojego sposobu odżywiania.

(wymagane)

(wymagany - nie będzie wyświetlany)

(wymagany)