Dieta Dla Zdrowia

Specjaliści doradzają najlepsze metody

Bardzo często, przy różnorodnych dietach, specjaliści podkreślają ogromną rolę zmiany trybu życia. Szczególnie chodzi tutaj o zmianę przyzwyczajeń żywieniowych oraz, co w wielu przypadkach ważniejsze, zmianę trybu życia. Chodzi tutaj głównie o rozpoczęcie regularnego uprawiania dowolnego sportu ruchowego.

Bardzo efektywnym sportem w tym aspekcie jest bieganie. Pozwala ono na stabilizację przemiany materii i przyspieszenie metabolizmu, co ma ogromne znaczenie dla kondycji naszego organizmu. W zdrowym ciele zdrowy duch. Wiele osób regularnie uprawiających jakiś sport to jednostki bardziej aktywne, również w życiu zawodowym.

 

Każda dyscyplina sportu ma inny poziom efektywności dla naszego odchudzania. O wskazanie najlepszych poprosiliśmy instruktorów sportu z Akademii Mistrzostwa Sportowego z Wrocławia.

Wśród najlepszych dyscyplin sportowych wspomagających proces odchudzania wskazali oni przede wszystkim bieganie i długie spacery. Szczególnie bieganie jest dyscypliną wskazaną i możliwą do uprawiania przez niemal każdego z nas. Dla uzyskania lepszych i szybszych efektów można zastosować się do zasad treningu interwałowego, polegającego na szybkim biegu i odpoczynku w formie truchtu (biegniemy bez przerwy ze zmiennym tempem).

Drugą dyscypliną, którą uprawiać może niemal każdy z nas jest jazda na rowerze. Dzięki regularnym przejażdżkom rowerowym poprawia się wydolność, praca serca i wzmacniają mięśnie. Co ciekawe, jeżdżąc regularnie na rowerze można ładnie wyrzeźbić całe ciało z brzuchem włącznie.

Trzecią dyscypliną, która pozwala na osiąganie ciekawych efektów jest taniec. Zmienne tempo tańca i praca różnorodnych partii mięśni to bardzo dobry sposób na odchudzanie. Taniec wykonywany w średnim tempie pozwala na spalenie nawet 400 kcal w ciągu godziny. Intensywniejsze, szybsze tańce dadzą nam jeszcze lepsze efekty.

 

Część specjalistów jako dyscyplinę pozwalającą się odchudzić wskazuje pływanie. Niestety, ale częściowo mijają się z prawdą. Pływanie poprawia naszą wydolność, usprawnia pracę serca i płuc, ale nie daje nam zbyt dużych efektów, jeżeli chodzi o odchudzanie. Oczywiście jest to bardzo dobra forma ruchu, ale jeżeli zależy nam na szybkim zgubieniu zbędnych kilogramów to powinniśmy zastanowić się np. nad bieganiem czy nad regularnymi wizytami na siłowni.

 

Autor: tomarz

Oceń artykuł

  • Ocena: 5/5
  • Głosów: 1

Komentarze (1)

  • uxshh4w9812016/11/21 19:45

    ma9ym85n1c

    xklupq5u84 6nh2r8ozz0 w7fftbqy29 [url=http://hlp9gq93rhesdm6uz.com]72lupk 2kta[/url] [url=http://eqpuoy0f1ynzas5lr1.com]s7d2v 433vi[/url] [url=http://uy9r3jsf2w3gr.com]f24hp69zma [/url] http://kxcf5ehht.com http://0f0nfxklz1tn15o.com http://rnjxhzakb8fmq.com

Dodaj komentarz

Twoje komentarze będą bardziej wiarygodne, gdy się zarejestrujesz!
Dodatkowo zrobimy dla Ciebie darmową analizę Twojego sposobu odżywiania.

(wymagane)

(wymagany - nie będzie wyświetlany)

(wymagany)