Dieta Dla Zdrowia

Połączyć przyjemne z pożytecznym będąc rodzicem

Masz dzieci? Jeśli tak, to z pewnością nie masz czasu dla siebie, na ćwiczenia, na zdrowe odżywianie. Poniżej kilka rad jak połączyć opiekę nad dziecmi z dbaniem o swoje zdrowie.

Jestem matką dwójki wspaniałych dzieciaków. I co? I oczywiście świat stanął na głowie. Wszystko, co jest związane z dziećmi jest ważniejsze od moich potrzeb. A co za tym idzie i kilogramów przybyło i przestałam dbać o siebie tak, jak w okresie sprzed macierzyństwa. A tak właściwie dlaczego nie połączyć wszystkiego by zarówno spędzać czas z dziećmi, jak i dbać o siebie?Od pewnego czasu zaczynam wprowadzać nowe zwyczaje w domu.

Po pierwsze, kiedy chodzę z moimi Skarbami na dwór, to nie idą do piaskownicy, a ja nie siedzę spokojnie patrząc na nich na krzesełku ogrodowym. Zabieramy rowery - syn swój, a córcię zabieram na mój (oczywiście z odpowiednim krzesełkiem do przewożenia małych dzieci) i jedziemy na przejażdżkę.

Po drugie, w każdej wolnej chwili chodzimy na spacery i w każdy słoneczny dzień staram się z dziećmi spedzać czas na świeżym powietrzu.

Po trzecie, poznaliśmy zalety wspólnego chodzenia na basen. Co prawda, z dwójką nie dałabym sobie rady. Dlatego każde z nich rozumie, że raz zabieram jedno, innym razem drugie. I każdy jest zadowolony, a ja spędzam aktywnie czas.

Po czwarte, wprowadziłam w domu zdecydowanie więcej zdrowego jedzenia - warzyw i owoców. Dzieciaki z chęcią sprawdzają nowe smaki przeróżnych owoców, a wszystkim wychodzi to na zdrowie.

Po piąte, zaczęłam dbać o siebie nawet gdy dzieciaki jeszcze nie śpią. Moja córka przejęła już ode mnie zwyczaj używania balsamu do ciała. Gdy widzi jak ja go używam, to też chce. Ma własny kremik i czułaby się nieszczęśliwa jesli nie mogłaby się nim posmarować.

A Wy jak próbujecie pogodzić obowiązki rodzicielskie z dbaniem o siebie? Z chęcią poznam każdy nowy pomysł, by móc go wprowadzić w życie.

Autor: Dominika Chmiel

Oceń artykuł

 • Ocena: 5/5
 • Głosów: 14

Komentarze (7)

 • Reziey2016/02/14 06:38

  nLLUEedyWl

  Glad I've finally found soienhmtg I agree with!

 • Kola2011/08/30 23:08

  Dobra organizacja i współpraca partnerów

  to podstawa sukcesu!

 • matka2011/05/27 22:47

  fajnie się toretyzuje

  a nieco gorzej jest z praktyką :/ powiem jak stara maleńka, ale dopiero będąc matką można się na takie tematy wypowiadać :)

 • France2011/05/20 14:48

  Po ciąży...

  Zygmunt, każda kobieta czas po porodzie przeżywa inaczej. Może mnie dbała o siebie, bo nie miała czasu? Może warto było jej pomóc, by miała pięc minut dla siebie? Mężczyźni o tym zapominają...Poza tym ciąża i poród to szał hormonalny, przeciążanie organizmu i baczami kobieta wygląda "mizernie", mimo, że stara się dbać...

 • zygmunt2011/05/18 11:55

  u nas było inaczej

  moja żona w ogóle po porodzie nic ze sobą nie robiła, często miałem jej to za złe. dopiero po czasie niechętnie, bo niechętnie zaczęła gdzieś z dzieciakami wychodzić. jakieś efekty już widać, ale nie wiem, czy w jej wykonaniu nie mamy do czynienia ze słomianym zapałem

 • kala2011/05/12 17:41

  prawda

  zgadza się, zgadza się :) trzeba wychowywać dzieci w zdrowy sposób

 • anka_ka2011/05/12 17:28

  otóż to!

  otóż to! od małego trzeba uczyć dzieci zdrowych nawyków, a nie tylko chipsy i komputer. za taki artykuł daję 5 punktów!

Dodaj komentarz

Twoje komentarze będą bardziej wiarygodne, gdy się zarejestrujesz!
Dodatkowo zrobimy dla Ciebie darmową analizę Twojego sposobu odżywiania.

(wymagane)

(wymagany - nie będzie wyświetlany)

(wymagany)